"שתיתי בלילה לפני": שחקן ליגת העל רומן הבראן שוחרר בערבות

שחקן מ.ס. אשדוד, שעוכב לחקירה לאחר שנהג תחת השפעת אלכוהול והתהפך עם רכבו, טען בחקירתו שצרך אלכוהול במהלך בילוי לילי בערב לפני התקרית. רשיונו נשלל ל-60 יום

זמן צפייה: 01:25

רומן הבראן, שחקן ליגת העל שעוכב לחקירה הבוקר (שלישי) לאחר שעל פי החשד נהג תחת השפעת אלכוהול והתהפך עם רכבו, טען בחקירתו כי שתה בלילה לפני כן אך ישן אצל חבר ורק לאחר מכן נהג חזרה לביתו. "ביליתי בלילה, שתיתי אלכוהול", אמר הבראן, "בבוקר נסעתי חזרה לאשדוד, נרדמתי והתנגשתי במעקה". בתום החקירה נפסל רישיונו ל-60 ימים והוא שוחרר בערבות.

בבדיקת ינשוף שנערכה לו נמצא בדמו אלכוהול בכמות 334 מ"ג לליטר אוויר נשוף. הוא עוכב לחקירה ביחידת הבוחנים והרכב פונה מהכביש. צוות רפואי של מד"א הוזמן למקום, אך הבראן, ששהה ברכב לבדו לא נזקק לטיפול רפואי. ממועדון ספורט אשדוד נמסר בתגובה: "קיבלנו את ההודעה על התאונה ולפני הכל אנו שמחים כי לא היו נפגעים בארוע. בשלב זה אנו עדיין למדים את פרטי המקרה ונעדכן ככל שיהיו התפתחויות".

כתבות נוספות בנושא:

חשד לפגע וברח: בן 7 נפצע אנוש בתאונת דרכים בירושלים

הקטל בכבישים: רוכב אופנוע בן 24 נהרג בתאונת דרכים סמוך לרמלה

התהפכות רכב בצומת גן יבנה
התהפכות רכב בצומת גן יבנה | צילום: אשדודנט

זהו אינו הכדורגלן הראשון בליגת העל שמסתבך בעבירות תנועה לכאורה. שחקן הפועל חיפה, גבריאל תאמאש, נעצר לפני כחודש לאחר שנהג במהירות מופרזת בזמן שלפי החשד היה שתוי. השחקן הרומני נמצא בימים אלה במעצר בית.

מקרה מתוקשר הרבה יותר היה דריסתו למוות של הנער ארי נשר. בחודש אוקטובר הוגש כתב אישום בגין הפקרה, נהיגה תחת שכרות, שיבוש הליכי משפט ומהירות מופרזת נגד יצחק אספה, שחקן הכדורגל שדרס למוות את הנער בתל אביב. האישום לא כולל הריגה או גרימת מוות ברשלנות.

יצחק אספה החשוד בדריסת הנערים בשד' רוקח
יצחק אספה החשוד בדריסת הנערים בשד' רוקח | צילום: חדשות עשר

על פי כתב האישום, אספה "שתה לשוכרה" במועדון וודקה מסוג "פינלנדיה", "בכמות שאינה ידועה במדויק". לאחר מכן, נסע עם חבריו, בכלי רכב נפרדים, למסיבה נוספת - ברחוב בן אביגדור שבתל אביב. בדרך לשם, אירעה התאונה. כתב האישום שלל את הטענות כי הכביש היה רטוב, וקבע כי במקום היה מזג אוויר נאה, ראות טובה וכביש יבש ותקין. עם זאת, לפי האישום, הנער שהרכיב את ארי נשר הוא שסטה לכיוון רכבו של אספה, כאשר המרחק ביניהם היה 15 מטרים בלבד.

"לאחר התאונה וחרף תוצאותיה, אספה המשיך בנסיעתו, ומספר שניות לאחר מכן נעצר בחריקת בלמים, במרחק שאינו ידוע במדויק", נכתב בכתב האישום. "הנאשם עצר את הרכב בראשונה לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה איטית למרחק קצר, עצר בשנית ואז נמלט מן המקום לכיוון רח' בן אביגדור. הכדורגלן עזב את המקום, בלא שעמד על תוצאות התאונה ובלא שהושיט כל עזרה לנשר ולחברו, ששכבו פצועים במקום".