דורס הילד איתי מרגי ביום כיפור נאשם בהמתה בקלות דעת

מכתב האישום שהוגש נגד אמיר אבו לבן עולה כי הנאשם הגיע לתל אביב כדי למכור סמים, נסע במהירות מופרזת ובחוסר זהירות, ולאחר שפגע בילד ניסה להסתיר את הסמים שנשא על עצמו בשיחים

זמן צפייה: 00:20

הפרקליטות הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד אמיר אבו לבן, בן ה-21 מרמלה שדרס למוות את הילד איתי מרגי ביום כיפור, בגין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

לפי כתב האישום, בצהרי יום כיפור הגיע אבו לבן ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים מסוכנים מסוגים שונים לצרכני סמים שונים. בסמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו למכור ללקוח נוסף, נהג הנאשם ברחוב דרך נמיר בתל אביב, מכיוון צפון לדרום, בצומת הרחובות דרך נמיר ורחוב ז'בוטינסקי. באותה העת, רכב איתי מרגי בן ה-8, על אופניו בכביש, בנתיב הנגדי בכביש מכיוון צפון לדרום. כשהגיע לצומת, פנה הילד ימינה תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעת הנאשם, הנוהג ברכב.

מקום התאונה בתל אביב
מקום התאונה בתל אביב | צילום: חדשות 13

מכתב האישום עולה כי אבו לבן נסע בנתיב האמצעי בכביש ישר, במהירות מופרזת ומעל המותר, ופגע במרגי בעוצמה. לאחר התאונה, בזמן שהילד מוטל מדמם על הכביש, יצא אבו לבן מהרכב והסתיר בשיחים שבצד הכביש את הסמים שהחזיק, כדי שהמשטרה לא תתפוס אותם עליו לכשתגיע לזירה. ניידת מד"א פינתה את מרגי אל בית החולים איכילוב, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו נקבע מותו בבית החולים.

איתי מרגי שנדרס למוות בת''א
איתי מרגי שנדרס למוות בת''א | צילום: חדשות 13

לפי כתב האישום, מותו של הילד נגרם כתוצאה ממעשיו של אבו לבן, שנהג ברכב בקלות ראש ובחוסר זהירות וללא תשומת לב לחיי אדם, נהג ביום כיפור במהירות מופרזת ומעל המותר, לא התאים את מהירות נסיעתו למועד בו נהג ברכב, למרות שהיה מודע היטב לעובדה כי במועד זה משתמשים בכביש הולכי רגל ורוכבי אופניים ובהם, קטינים רבים, המסתמכים על המוסכמה הנוהגת, לא התאים את מהירות נסיעתו לתנועת עוברי הדרך ולתנאי הדרך, לא האט את מהירות נסיעתו בכביש עם הגיעו אל הצומת ולא הבחין במרגי על אף שדה הראייה ולא בלם.

בבקשה להארכת תנאים מגבילים כתבה עו"ד רביד שיפמן: "מעשיו של המשיב, אשר היה קל דעת, בנטילת סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה קטלנית, בנהיגתו את הרכב במהירות גבוהה ומופרזת, שאינה הולמת את תנאי הדרך, בדרכו לביצוע עסקת סמים, מלמדים על המסוכנות הרבה הטמונה בו לסיכון בטחון הציבור".

אמיר אבו לאבן, חשוד שדרס למוות את איתי מרגי בן ה-8 ביום כיפור | צילום: מיכה ריזוב, חדשות 13