המשטרה: לפרסם את שם הפסיכולוג החשוד בעבירות מין בקטינים

המשטרה תבקש לחשוף את שם החשוד, שנעצר בעקבות 4 תלונות שהוגשו נגדו, בניסיון לאתר נפגעים נוספים. בחקירותיו טען כי הייתה "סקרנות מינית" בינו לבין אחד המתלוננים. מעצרו הוארך עד מחר

זמן צפייה: 02:21

המשטרה תבקש היום (ראשון) מבית המשפט לפרסם את שמו של הפסיכולוג החשוד בביצוע עבירות מין בקטינים. זאת במטרה לאתר נפגעים נוספים בפרשה.

בתוך כך, הוארך מעצרו של הפסיכולוג עד מחר, ונערכו עימותים בין המתלוננים לבין החשוד. בדיון להארכת המעצר אמר נציג המשטרה כי החשד הסביר נגד הפסיכולוג התחזק, ומתקיימת עילת מעצר מובהקת".

פרקליטו של החשוד, עורך הדין שמואל ברזני, טען כי "יש ארבעה שמעידים, מדובר בחשדות לפני 30 שנה. לגבי שלושת המתלוננים החשוד מכחיש את המיוחס לו: אחד מהם היה בקשר חברי עד לא מזמן עם המשיב ואשתו. לגבי האחר הוא טוען שזה היה בהסכמה".

עוד בחדשות 13:

פסיכולוג ילדים מהצפון נעצר בחשד לעבירות מין בקטינים

מורה במוסד תורני בתל אביב הורשע בעבירות מין ב-18 מתלמידיו

מורה בפנימייה בחוף הכרמל נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בנערים

אזיקים (אילוסטרציה)
אזיקים (אילוסטרציה) | צילום: fotolia

ביום חמישי נעצר הפסיכולוג, בן 50 מאזור הצפון, בעקבות חשדות נגדו המבוססים על ארבע תלונות של גברים, שהיו קטינים בעת ביצוע המעשים לכאורה. על פי החשד, מעשיו של המטפל החלו עוד בשנות ה-90, ולפי אחד המתלוננים, הקשר ביניהם נשמר לאורך שנים, ונותק רק ב-2015, כשהיה בן 30. לדבריו, בין השניים היה מגע מיני מלא.

בחקירתו טען הפסיכולוג כי הייתה בינו לבין אחד המתלוננים "סקרנות מינית", אך זו הייתה בדרגה נמוכה מאוד. המשטרה מסרה כי "אנו רואים בחומרה כל חשד לניצול פגיעותם של קטינים".

פורום ארגוני הפסיכולוגיה הציבורית בישראל התייחס למעצר: "מבקשים להוקיע ולהביע שאט נפש. אם יתגלה כי החשדות, לכאורה, נכונים, מבקש הפורום לחזק את ידי המתלוננים, מתוך הכרה של הקושי הרב הכרוך בעצם הגשת תלונה. הפורום מבקש להבהיר באופן חד משמעי כי כל קיום קשר מיני עם מטופל, בהווה או בעבר, או אלו הקרובים אליו, מהווה עבירה אתית ראשונה במעלה ועבירה חוקית".

אברהם רוזנפלד, הורשע במעשים מגונים בתלמידיו
אברהם רוזנפלד, הורשע במעשים מגונים בתלמידיו | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר הורשע אברהם רוזנפלד, מורה בן 53 במוסד תורני בתל אביב, בעבירות מין ואלימות חמורה ב-18 תלמידי בית ספר יסודי. בנוסף, הורשע רוזנפלד בהתעללות בבעל חיים, בעקבות מקרה שבו הביא עמו חתול לכיתה, התאכזר בו לעיני התלמידים, ולאחר מכן דחף את החיה מהחלון – אל מותה.

רוזנפלד שימש כמורם ורבם של הקטינים, שבעת המעשים בין 2003 ל-2010 היו תלמידי כיתה ג'. על פי פסק הדין, במספר רב של הזדמנויות, ועל בסיס יומיומי, הפעיל רוזנפלד אלימות פיזית ונפשית בתלמידיו, תוך ניצול התלות שלהם בו. בנוסף, כך על פי הכרעת הדין, תקף את התלמידים מינית באופן יומיומי, ביצע בהם מעשים מגונים וגרם להם לחבלות גופניות ונפשיות. בית המשפט התרשם כי מעשיו אופיינו באכזריות, השפלה והטלת אימה.

בית המשפט הדגיש את חומרת המעשים על רקע מערכת היחסים שבין הנאשם לתלמידיו. "הנאשם נמצא בעמדת כוח, ולילדים אין כל יכולת להגן על עצמם מאלימותו הקשה, האכזרית והנמשכת, וממעשיו המגונים בהם. מצבם של המתלוננים היה רגיש ופגיע אפוא אף יותר, וההתעללות בהם מצדו של הנאשם, עוצמתית אף יותר".