אונס בת השבע: שני פלסטינים נוספים נעצרו בחשד למעורבות

שני החשודים זומנו ליחידה מרכזית במחוז ש"י החוקרת את הפרשה. שני הפלסטינים שנעצרו אתמול בחשד לסיוע באונס שוחררו בתום חקירה. זאת, כחודש וחצי לאחר שבוטל כתב האישום נגד מחמוד קטוסה

זמן צפייה: 02:50

שני פלסטינים נעצרו היום (רביעי) בחשד למעורבות בפרשת אונס בת השבע. בשעות הצהריים זומנו השניים להגיע לחקירה ביחידה מרכזית של מחוז ש"י, החוקרת את הפרשה. בתוך כך, שוחררו שני הפלסטינים שנעצרו אתמול בחשד לסיוע באונס.

שני החשודים שנעצרו אתמול עובדים ליד בית הספר בבנימין בו למדה בת ה-7, אחד מהם בישיבה והשני בניקיון. השניים, כאמור, נחשדו בסיוע לאונס.

עוד בחדשות 13:

שני פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות באונס בת ה-7

אונס בת השבע: לאחר סגירת התיק – נבדקים כיווני חקירה חדשים

מחמוד קטוסה משתחרר מהכלא
מחמוד קטוסה משתחרר מהכלא | צילום: חדשות 13

כזכור, לפני כחודש וחצי הפרקליטות הצבאית חזרה בה מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה בגין המקרה והוא שוחרר לביתו. אפק קבע כי "התשתית הראייתית הניצבת בבסיס האישום אינה עולה בעת הזו כדי סיכוי סביר להרשעה. על כן, לא ניתן להמשיך את ההליך הפלילי - ויש לחזור מכתב האישום ולשחרר את הנאשם ממעצר". הפצ"ר נפגש עם באי כוח משפחת הילדה, עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד, ועדכן אותם בהחלטתו. לאחר ההודעה, השופט ביטל את הדיון שהיה אמור להתקיים בעניינו של קטוסה והורה לשחרר אותו.

קודם לכן פורסמו בחדשות 13 עדויות ופרטים מתיק חקירת האונס, שהעלו שאלות לגבי אופן זיהוי הנאשם מחמוד קטוסה, ומי בדיוק זיהה אותו כחשוד באונס.

מחמוד קטוסה בראיון ל''העולם הבוקר''
מחמוד קטוסה בראיון ל''העולם הבוקר'' | צילום: חדשות 13

כך למשל, טרם הזיהוי, אמר האם בחקירתה: "היום הילדה הסכימה לחזור לבית הספר, אחרי שכנועים רבים. כאשר הייתי בבית הספר, פגשתי במורה א' שאמרה לי שלאב הבית יש אייפון ושכל הזמן הוא יושב עם הטלפון ושהמכנסיים שלו לא במקום ושהוא מתעסק איתם הרבה". בתגובה לשאלת החוקר אם תרצה להוסיף משהו לדבריה, אמרה אם הילדה כי "לי נראה שיש קשר הדוק בין השרת הזה לבין הפוגע, והילדה אומרת שהשרת הביא איתו עוזר לתקן את הארון בכיתה שלה".

עוד עולה מהתיק כי הילדה סיפרה בחקירתה במשטרה כי אמה ביקשה ממנה לזהות את החשוד, והיא (האמא) זו שאמרה מי החשוד. בתגובה לשאלת חוקרת הנוער "האם אמא אמרה שזה החשוד?", השיבה הילדה: "כן, הצבעתי עליו כי זה היה הוא". כזכור, גורמים בכירים המעורים בתיק החקירה העלו שאלות על התנהלות המשטרה לגבי האופן שבו בוצע הזיהוי.