ממצאים ראשוניים: העבריין בן כהן מת מערבוב של חומרים מסוכנים

מממצאי הדוח, שיפורסם במלואו בעוד כחודש, עולה כי קיימת אינדיקציה לפיה העבריין שנמצא בשבוע שעבר ללא רוח חיים בדירתו שבתל אביב לא הורעל - אלא מת כתוצאה משילוב בין סמים למשככי כאבים

זמן צפייה: 01:13

העבריין בן כהן, שנמצא בשבוע שעבר ללא רוח חיים בדירתו שבתל אביב, ככל הנראה לא חוסל – אלא מת כתוצאה מערבוב של סמים ומשככי כאבים – כך עולה מממצאים ראשוניים של דוח הנתיחה שנמסרו בעל פה למשטרה - כך פורסם לראשונה הערב  (שני) בחדשות 13.

על פי האינדיקציה הראשונית מהדוח, שיפורסם במלואו רק בעוד כחודש, מותו של העבריין, שהסעיר את העולם התחתון, נגרם כאמור כתוצאה מערבוב בין קוקאין לבין חומר ממשפחת האופיאטים - ולא מהרעלה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

ארה"ב תודיע: ההתנחלויות בגדה לא נוגדות את החוק הבין-לאומי

בצל ההכרעות בתיקי רה"מ וסלומון טקה: אבטחה הוצמדה לשי ניצן

השוטר שירה למוות בטקה יואשם בגרימת מוות; "צפי לחידוש המחאות"

בן כהן
בן כהן | צילום: חדשות 13

העבריין היה יעד מודיעיני של המשטרה במשך זמן מה, נחשב לראש ארגון פשיעה וניצל בעבר משני ניסיונות חיסול. כהן, יליד רמת גן, היה חבר בכנופיית רמת עמידר במהלך שנות התשעים. הוא ישב בכלא שבע שנים לאחר שיצא בשליחותו של פליקס אבוטבול יחד עם חנן נתן לחסל בלוס אנג'לס את אלון גלעד. השניים הרגו אותו באגרופים, גלגלו את גופתו בשטיח והשאירו אותה בשדה התעופה.

כהן ריצה שנת מאסר נוספת לאחר ב-2009 תועד במצלמות אבטחה משליך רימון לעבר סוכנות רכב ברחוב המסגר בתל אביב. כהן נעצר, הורשע בהחזקת חומרי חבלה ונגזר עליו עונש קל יחסית.

כהן היה ב-2016 קורבן לניסיון חיסול כאשר יצא מביתו שבמגדלי יו, הגיע לגבול גבעתיים ופוצץ מטען חבלה שהוצמד למכוניתו, בעקבות הפיצוץ איבד כהן את שתי רגליו. במהלך אשפוזו, הורשע בביצוע מעשה מגונה מאחת מהמטפלות בבית החולים.

ב־19 באוגוסט 2018 ניצל כהן מניסיון התנקשות נוסף בכיכר המדינה כאשר נפתחה לעבר רכבו אש משני קטנועים. ישנה סברה רווחת כי הוא היה מקורב לעבריין עמיר מולנר, אך השניים לא שוחחו יותר מ-20 שנה.