פרשת התלונות להטרדות מיניות בבזן: התיק ייסגר

חברת בזן החליטה לסגור את הבדיקה של החשדות נגד אל"מ במיל' שלומי בסון, המשנה למנכ"ל בתי הזיקוק בחיפה ולשעבר קצין בחיל הים, שלטענת עובדות בחברה הטריד מינית וניהל יחסים תוך ניצול מרות

בסון יחזור לעבודה
בסון יחזור לעבודה | צילום: חדשות 2
פרשת התלונות להטרדות מיניות בבזן, שנחשפה בחדשות 2, נסגרת: בזן החליטו לסגור את התיק נגד אל"מ במיל' שלומי בסון, המשנה למנכ"ל בתי הזיקוק בחיפה ולשעבר קצין בחיל הים, שלטענת עובדות בחברה הטריד מינית וניהל יחסים תוך ניצול מרות. בסון, שמקורב לבעלי החברה, יחזור לעבודתו. כעס רב בקרב העובדות, שטענו כבר בשבוע שעבר כי השופטת שמונתה מטעם בזן לחקור את הפרשה לא טרחה להגיע לחיפה, על ההחלטה. "מדובר לדעתי בטיוח קלאסי של סדרת הטרדות", אמרה אחת העובדות. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת העובדות אף טענה כי השופטת אמרה לאחת מהן כי חיפה רחוקה מדי והיא מגיעה לשם רק במקרים חריגים. "איך אפשר לומר שקיום מערכת יחסים עם עובדת תוך ניצול מרות הוא תקין?" אמרה עובדת ותיקה. "אותו שלומי בסון הטריד לא מעט נשים פה וכעת הוא זוכה לגיבוי מחבריו להנהלה. בשבילנו זה נורא". מהחברה נמסר כי היא קיבלה את סיכום הבירור שנערך על ידי השופטת (בדימוס) אורנית אגסי, אשר מונתה על ידי החברה כממונה לבדיקת הטענות בדבר קיומה של הטרדה מינית בחברה. הממונה קבעה כי לאור הראיות שנאספו על ידה, לא ניתן לקבוע שהייתה הטרדה מינית וכי היועצת המשפטית של החברה פעלה כנדרש ממנה וכדין.
החברה סגרה את החקירה. העובדות זועמות
החברה סגרה את החקירה. העובדות זועמות
החברה ביקשה לציין, כי המסרון האנונימי שנשלח לחברה ושבעקבות קבלתו הוחלט על תחילת הבירור, כלל לא נשלח על ידי העובדת לשעבר. לטענתם, העובדת לשעבר הודיעה שאין לה תלונה כנגד החברה או מי מעובדי החברה וכי לא נתקבלו תלונות של עובדות נוספות בחברה או אצל הממונה בעניין זה. בסון: "קנוניה שרקחו נגדי לאחר שחשפתי ליקויים" בסוף השבוע שעבר הותר לפרסום כי בסון הוא המנהל הבכיר שלטענת עובדות הטריד מינית וניהל יחסים תוך ניצול מרות. שופטת בית המשפט השלום בחיפה מירב קלמפנר-נבון, הסירה את צו איסור הפרסום שהוטל בשבוע שעבר לבקשתו של בסון על שמו ופרטיו המזהים. בסון טען כי מקור הפרסומים הוא קנוניה שרקחו נגדו כמה עובדים לאחר שהחל לנקות את האורוות וחשף ליקויים ואי סדרים בחברה הציבורית. השופטת החליטה לקבל את עמדת עורכי הדין ברק בר שלום ויוסי מלצר וקבעה כי טענותיו של בסון הינן הגנת סרק. "המבקש טען כי מדובר בעניין אישי ופרטי שלו ושל אותה עובדת אשר התלוננה נגדו", קבעה השופטת. "לטעמי אין המדובר בעניין אישי כי אם בעניין ציבורי מובהק. חשיפת שמו של המבקש עשויה להביא מתלוננות נוספות לשטוח את תלונותיהן". לפני כשבועיים נחשף בחדשות 2 סיפורה של עובדת לשעבר בבתי הזיקוק בחיפה שהתלוננה כי בסון, ערך לה ריאיון עבודה בפאב וניסה לנשק אותה בסוף אותו ערב. "בדרך חזרה הרכב סטה מהדרך. הוא המשיך לדבר כאילו זה נורא טבעי לשבת איתי ברכב בחושך מול הנוף", שחזרה העובדת."הוא אמר לי 'בואי הנה', תפס לי את הראש וקירב אליו", הוסיפה. "כל מה שהצלחתי לומר זה 'לא לא'.. בלילה הוא שלח הודעות וכתב שרק רצה לנשק אותי ולא הבין ממה התביישתי".