הדוגמנית שמנסה לגרום ליהודים לנטוש את המפלגה הדמוקרטית

אליזבת פיפקו, יהודייה בת 23, הפכה לחלון הראווה של הרפובליקנים, כחלק מהמאבק על הקול היהודי לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב. "יצאנו ממצרים, עכשיו מהמפלגה הדמוקרטית"

הבחירות לנשיאות ארצות הברית מתקרבות, והמאבק האלקטורלי על הקול היהודי נמשך, כאשר הרפובליקנים, ובראשם הנשיא דונלד טראמפ, מנסים למשוך אליהם את היהודים מהצד הדמוקרטי. רק שאחד מכלי הנשק המפתיעים שלהם להגשמת מטרה זו - דוגמנית יהודייה בת 23.

אליזבת פיפקו היא דוגמנית בגדי ים, מחליקה על הקרח, כתבה שני ספרי שירה וכעת היא חלון הראווה לניסיון של תומכי טראמפ לעודד את יהודי ארצות הברית לנטוש את הדמוקרטים. פיפקו עומדת בראש התנועה שנקראה עד הימים האחרונים "ג'קסודוס" – שילוב בין המילה "יהודי" ל"אוקסודוס", יציאת מצרים. "זה משחק מילים", הסבירה פיפקו בריאיון לרשת FOX, "אבל יצאנו ממצרים ועכשיו אנחנו יוצאים מהמפלגה הדמוקרטית".

צילום: החדשות 13

הנשיא טראמפ צייץ בטוויטר על התנועה החדשה, ולאחרונה מפיץ בכל הזדמנות את המסר שהדמוקרטים הפכו לאנטי ישראלים ואף אנטי יהודים. אלא שנראה שיהודי ארה"ב לא משנים את דפוסי ההצבעה שלהם. בניגוד לנתונים שמופצים, לא רק שהיהודים לא עוזבים את הדמוקרטים – הם מצטרפים אליהם. זאת, למרות המחוות הגדולות לישראל – מההכרה בירושלים, העברת השגרירות ועד להכרה בגולם. "אנחנו ריאליים מאוד, כמובן, אבל אנחנו גם אופטימים", אמרה פיפקו, "הכל יכול לקרות בכהונתו של הנשיא טראמפ".