מחווה מרגשת: "אנחנו אוהבים אתכם חברים יהודים"

בשבוע שעבר המרכז היהודי ביוסטון פונה עקב התרעה על פצצה בבניין, השבוע הופתעו באי המרכז לקבל מחווה מרגשת מחברי הקהילה המוסלמים

"מחווה מרגשת"

מחווה מרגשת לקהילה היהודית ביוסטון, טקסס: בשבוע שעבר פונה המרכז היהודי עקב התרעה על פצצה, ואמש (שני) מוסלמים מהקהילה הגיעו עם שלל דובים, ברכות ומתנות ומסר ברור: "אנחנו אוהבים אתכם". הסיפור המרגש מגיע בימים לא קלים עבור היהודים בארצות הברית: בימים האחרונים יותר מ-100 מרכזים ובתי ספר יהודיים ספגו התרעות טרור, ורק אתמול פונה בית ספר יהודי בפלורידה מכל יושביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובדי ובאי מרכז ה-JCC ביוסטון התקשו לעצור את ההתרגשות כשחברי קהילה מוסלמים הגיעו עם "משלוחי מנות" מיוחדים, כמה ימים לפני חג הפורים. מבואת המרכז הוצפה בפרחים, בובות של דובים ומכתבים מרגשים שנכתבו ואויירו על ידי ילדים ועבור ילדים.

שלל ברכות ומתנות
שלל ברכות ומתנות | צילום: מיקי פלוטקין

רק בשבוע שעבר נאלצו לפנות את המרכז מחשש לפצצה במבנה: חברי הקהילה המוסלמים לא נשארו אדישים לאירוע והרגישו כי עליהם לעשות מעשה.

"זהו אחר צהריים משמח במיוחד", כתבה במייל אחת המנהלות במקום לכלל העובדים. "בורכנו על ידי כמה חברים מהקהילה המוסלמית עם פרחים, ברכות ובובות. הם רצו להביע את תמיכתם בנו, לאור איום הפצצה שידענו לאחרונה ושאר האירועים האנטישמיים ברחבי המדינה. הם ברכה אמיתית".

מיקי פלוטקין, שליח הסוכנות היהודית ביוסטון סיפר: "התמיכה של הקהילה המוסלמית כאן ביוסטון הייתה מאוד מרגשת עבורי כשליח ישראלי ועבור הקהילה היהודית המקומית, זו מחווה שממש מחממת את הלב".

''אנחנו אוהבים אתכם''
''אנחנו אוהבים אתכם'' | צילום: מיקי פלוטקין

אתמול, כאמור, פונה בית ספר יהודי בפלורידה מחשש לפצצה בבניין. מדובר בחוליה נוספת בשרשרת אירועים הפוקדים את הקהילה היהודית בארצות הברית. כך, למשל, הושחתו אתמול עשרות מצבות בבית קברות יהודי בפילדלפיה הושחתו, נופצו ונהפכו. בשבוע שעבר הושחתו מאות מצבות בבית קברות יהודי עתיק במיזורי.

באקט של סולידריות, המועצה ליחסים אמריקניים-איסלמיים הציעה פרס של 5,000 דולרים לכל מי שייתן מידע שיוביל למעצר והרשעה של המעורבים בנושא, וגייסו סכום כסף נכבד לשיקומו. גם סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, הגיע לבית הקברות כדי לסייע בעבודות השיקום.

בתוך כך, ב-11 מרכזים יהודיים ברחבי ארצות הברית הופסקה הפעילות ביום שני שעבר לאחר שהתקבלו איומים על פצצות, וסכך הכל בשבועות האחרונים אירעו אירועים דומים בעשרות רבות של מרכזים יהודיים ברחבי ארצות הברית. הליגה נגד השמצה יצאה גם היא נגד האירועים האחרונים, והפצירה בפוליטיקאים לצאת בבירור נגד גילויי אנטישמיות.

מרכזיים יהודיים מפונים בפלורידה
מרכזיים יהודיים מפונים בפלורידה