עומרי כספי: טראמפ מפלג את ארה"ב

השחקן הישראלי מגיב לסערת ביטול ההזמנה של אלופת ה-NBA לבית הלבן: "התפקיד המרכזי של נשיא הוא לאחד, הוא נבחר לייצג את כולם - והוא צריך לאחד", אמר בריאיון לרשת NBC

(חדשות 2)

"זה עצוב וכואב", אמר כספי. "אסור לנו לקבל גזענות, אסור לנו לקבל פילוג. עלינו לעמוד יחד. הוא הנשיא של ארה"ב, המעצמה החזקה בעולם והוא צריך להוביל אותה לעבר עתיד טוב יותר. המאמן קר אמר זאת נכון: אנחנו חיים בתקופה משוגעת".

עוד הוסיף הכוכב הישראלי כי "תמיד היו נשיאים בארה"ב וברחבי העולם שהחזיקו בדעות שונות לגבי מגוון נושאים. זו המהות של פוליטיקה, אבל נשיא אמור לאחד". בחודש יולי האחרון חתם הפורוורד בן ה-29 על חוזה לעונה אחת באלופת ה-NBA בסכום המוערך בכ-2.1 מיליון דולר.

קארי נגד טראמפ: כך לא מתנהג מנהיג

דבריו החריפים של כספי מגיעים בעקבות העימות שהתפתח בין כוכב הקבוצה, סטף קארי, שהסתייג מהביקור המסורתי בבית הלבן והמפגש עם הנשיא, לבין טראמפ עצמו. קארי התייחס גם הלילה לסערה שגרם ואמר כי התנהלותו של טראמפ אינה הולמת מנהיג: "לא מצפה לקבל הזמנה מהממשל הזה".

"למען האמת זה די סוריאליסטי", הודה הכוכב בריאיון לוושינגטון פוסט. "אני לא יודע למה הוא (טראמפ) בוחר לתקוף אנשים מסוימים ולא אחרים, מנהיגים לא מתנהגים ככה".

סטפן קרי, ארכיון (רויטרס)
סטפן קרי, ארכיון (רויטרס)

בהמשך הריאיון אמר קארי כי קבוצתו מקבלת תמיכה "מדהימה" מיתר הקבוצות ב-NBA לאחר שהודיעה באופן רשמי כי לא תגיע למפגש המסורתי עם הנשיא האמריקני. "אנחנו לא מנסים לפלג את המדינה, אלא בדיוק ההפך", הסביר. "אני לא מצפה לקבל הזמנה מהממשל הזה".

הסערה הגיעה לאחר שקארי הביע הסתייגות מהגעה למפגש עם הנשיא האמריקני. טראמפ מצדו מיהר להגיב בטוויטר: "זה כבוד אדיר להגיע לבית הלבן. סטפן קארי היסס ולכן משכתי את ההזמנה!".

"הנשיא הבהיר שאנחנו לא מוזמנים"

הלילה, שעות לאחר הציוץ הזועם של טראמפ, הודיעה אלופת ה-NBA באופן רשמי שלא תגיע למפגש המסורתי עם הנשיא, לאחר שלטענתה ניסתה לדון באפשרות להגיע בכל זאת. "התכוונו לכנס אסיפת שחקנים כדי לדון באפשרות של ביקור בבית הלבן", נכתב בהודעה של הקבוצה. "עם זאת, אנחנו מקבלים את העובדה שהנשיא טראמפ הבהיר שאנו לא מוזמנים. אנו מאמינים כי אין דבר יותר אמריקני מאשר אזרחים המביעים את דעתם באופן חופשי בסוגיות החשובות להם".

כתוצאה מהסערה שחקנים בכירים ב-NBA, בעבר ובהווה, גינו את טראמפ על האמירות האחרונות והביעו תמיכה בקארי. כוכב העבר קובי ברייאנט האשים בטוויטר כי "נשיא ששמו לבד יוצר פילוג וזעם, ואמירותיו יוצרות עימותים ושנאה בקרב אזרחים, לא יכול בשום צורה 'להפוך את אמריקה לגדולה שוב'".

''הנשיא הבהיר שאנחנו לא מוזמנים'' (רויטרס)
''הנשיא הבהיר שאנחנו לא מוזמנים'' (רויטרס)

גם לברון ג'יימס, כוכב "קליבלנד קאבלירס", גיבה את קארי ובציוץ תוקפני במיוחד כתב על נשיא: "בטלן - סטף קרי כבר אמר שהוא לא יגיע לביקור, אז אין הזמנה. לבקר בבית הלבן היה פעם כבוד גדול עד שאתה הופעת".