טראמפ: "נחריף הסנקציות על צפון קוריאה"

אחרי יממה של התנגחויות, הודיע הנשיא כי חתם על צו שיאפשר החרפת הסנקציות. בנאומו בעצרת האו"ם הבטיח כי במידת הצורך, וושינגטון "תשמיד לחלוטין את צפון קוריאה"

טראמפ. מחריף סנקציות | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חשך הערב (חמישי) כי חתם על צו נשיאותי שיאפשר לארצות הברית להחמיר את הסנקציות נגד צפון קוריאה, במטרה להניא אותה מהתקדמות בתכנית הגרעין לה. לדבריו, "הצו הנשיאותי החדש יפגע בהכנסות שממנות את הניסיונות הצפון קוריאנים לפתח את הנשק הקטלני ביותר המוכר לאנושות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם כתבים טרם פגישתו עם מנהיגי יפן ודרום קוריאה, טראמפ הוסיף כי התעשיות שעשויות להיות במוקד הסנקציות כוללות את תעשיות הטקסטיל, הדיג, טכנולוגיות המידע והתעשייה של צפון קוריאה. עם זאת, אמר קודם לכן כי הושגה "התקדמות רבה" מול צפון קוריאה בתקופה האחרונה.

טראמפ הוסיף עוד כי הנשיא הסיני הורה לבנקים במדינתו להפסיק לקיים עסקים עם ישויות צפון קוריאניות. הנשיא האמריקני כינה את הצעד הסיני "מאוד אמיץ", והודה כי הוא מופתע ממנו לטובה.

בנאום שנשא טראמפ בעצרת האו"ם מוקדם יותר השבוע, הזהיר כי  אם וושינגטון תצטרך היא "תשמיד לחלוטין את צפון קוריאה". בתגובה לכך, אמר ר החוץ של המדינה כי "דבריו של טראמפ באו"ם הם רעש של נביחות כלב". שנשאל לגבי הכינוי שהעניק טראמפ לשליט צפון קוריאה קים ג'ונג און - "איש הטילים" - השיב רי: "אני מרחם על העוזרים שלו". במהלך נאומו של טראמפ לא נכחו באולם נציגים מהמשלחת הצפון קוריאנית לאו"ם.

האיום החריג של הנשיא האמריקני מגיע בעקבות שורת ניסויי הגרעין שערכה פיונגיאנג בחודשים האחרונים. במסגרת הניסויים שוגרו בשנה האחרונה מספר טילים, לרבות שני טילים בליסטיים בין-יבשתיים וכן שני טילים נוספים שחלפו במהלך מעופם מעל שמי יפן. שר החוץ רי צפוי לנאום בפני העצרת הכללית ביום שישי הקרוב.