"האקרים רוסים תקפו ב-21 מדינות"

בכירה אמריקנית אמרה במהלך עדות בחקירת הסנאט כי "יש לנו ראיות ש-21 מדינות מתוך 50 היו על הכוונת"

התערבו בבחירות? (ארכיון)
התערבו בבחירות? (ארכיון) | צילום: רויטרס
בכירה במערך הגנת הסייבר האמריקני אמרה היום (רביעי) שהאקרים רוסיים תקפו מערכות מחשוב המקושרות למערכת הבחירות ב-21 מדינות בארצות הברית. הבכירה אמרה את הדברים בעדות שלה בפני וועדת הסנאט שחוקרת את התערבות הרוסים בבחירות. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
התערבו בבחירות? (ארכיון)
התערבו בבחירות? (ארכיון) | צילום: רויטרס
ג'נט מנפרה, סגנית תת המזכיר לביטחון סייבר במשרד לביטחון לאומי סירבה למסור אילו מדינות היו אלו שנפרצו ונפגעו על ידי הרוסים. "אני מעדיפה שלא להיכנס לפרטים האלה בשלב הזה", אמרה מנפרה. למרות ההתנגדות של מנפרה לחשוף אילו מדינות נפלו קורבן לפריצות הרוסים, סוכנויות המודיעין פרסמו בעבר כי מאגרי מידע באריזונה ובאילנויי נפרצו לפני הבחירות. מנפרה ציינה כי האחראים לתוכנות שנפרצו עודכנו על כך, היא גם הדגישה כי התוכנות שנפרצו לא עסקו בספירת קולות.
סשנס בעדותו
סשנס בעדותו | צילום: רויטרס
בשבוע שעבר: עדות התובע הכללי התובע הכללי האמריקני ג'ף סשנס העיד בשבוע שעבר בפני ועדת המודיעין של הסנאט ואמר: "אני רוצה להיות מאוד ברור: מעולם לא נפגשתי או הייתה לי איזושהי שיחה עם איזשהו גורם רוסי או גורם זר אחר בנוגע לאיזושהי התערבות באיזשהו קמפיין בארה"ב", אמר בפתח דבריו. "זאת ועוד: לא ידוע לי על שיחות כאלה שנערכו על ידי כל אדם הקשור לקמפיין של טראמפ". "כתובע כללי, יש לי את האחריות לאכוף את החוקים של המדינה הזו, להגן עליה מפני אויביה וליישם את עקרונות הצדק - וזאת אני עושה כל יום יחד עם כל הצוות במשרד המשפטים", המשיך. "המתקפות השקריות הללו, הרמיזות, ההדלפות - כל אלה לא ירתיעו אותי. למעשה, הם רק חיזקו את נחישותי למלא את חובתי להפחית את הפשע ולחזק את גורמי אכיפת החוק גם ברמות הנמוכות יותר".
האקרים התערבו בבחירות. (אילוסטרציה)
האקרים התערבו בבחירות. (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס
סשנס הודה אז כי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי סיפר לו על אחת מפגישותיו עם הנשיא טראמפ, שלטענתו הסבו לו חוסר נעימות. "הוא לא אמר לי מה היה תוכן השיחה, אבל הוא סיפר לי שהוא מודאג מכך שהפרוטוקול לגבי תקשורת בין ה-FBI והבית הלבן לא ימולא. הסכמתי איתו שמדובר בנושא שחשוב להקפיד עליו, למרות שאת זה לא ציין בעדות שלו", אמר. לדברי סשנס, נוהלו מספר שיחות בהשתתפות הנשיא טראמפ אודות קומי בהן הובע חוסר שביעות רצון מתפקודו - אבל הדברים לא הועברו לראש ה-FBI המודח עצמו. "חשבנו שהתחלה חדשה בבולשת תהיה רעיון טוב", אמר לחברי הוועדה בסנאט. לרבות מהשאלות לא סיפק סשנס מענה, לעתים בתואנה כי מדובר בדברים מסווגים או פרטיים, ולעתים באומרו כי הוא אינו זוכר את שאירע. הסנאטור הדמוקרט מרטין היינריך הטיח בו כי הוא אינו עומד בשבועה שלו בתחילת השימוע, ומתחמק ממתן תשובות.