ניצולי השריפות מתארים את מנוסתם: ברחו מהאש - "לא רצינו למות בבתים"

עשרות תושבים מבוהלים נמלטו מבתיהם לאחר שפרצו השריפות בפורטוגל, ובמנוסתם סיפרו על המראות הקשים. "פחדתי שזה הסוף שאני עומדת למות", מספרת תושבת

שריפות בפורטוגל
שריפות בפורטוגל | צילום: חדשות 2

לפחות 62 בני אדם כבר נספו בדליקות הענק שמשתוללות במרכז פורטוגל ביומיים האחרונים ובמדינה הוכרזו שישה ימי אבל. לתושבים, שחלקם עדיין נלחמים עם השריפות, יש הרבה מאוד תלונות לשלטונות: הם טוענים שכוחות הכיבוי איחרו בתגובה לאש ושהם נאלצו להגן על חייהם בעצמם, עם הכלים שלהם, במשך שעות ארוכות עד שהגיעו מכבי האש המקצועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבים נוספים הצביעו על היעדר מדיניות של מניעת שריפות שגרמה לאסון. בכפר נודרינהיו נהרגו 11 תושבים בעת שישבו ברכבים שלהם. ככל הנראה הבינו שהם לא יכולים להציל את בתיהם וניסו להימלט על נפשם.

בשידורי הטלוויזיה הפורטוגזית TVI תיעדו מספר מבני הכפר שהצליחו לשרוד את האש והגיעו למרכז הסיוע את שעברו. חלקם נסערים, זועקים ואבלים על יקיריהם שנותרו מאחור. "לא רצינו למות בבתים, הכל היה מוקף בלהבות", נשמע אומר התושב ריקארדו טריסטאו מאנסיאו.

"פחדתי שזה הסוף שאני עומדת למות", הוסיפה איזבל בראנדאו, תושבת נוספת. "זה התחיל כשראינו את האש ממש רחוק, לא חשבתי שזה יהיה המצב. ב-03:30 בלילה העירו אותי במהירות ובבהלה ומאז לא חזרתי לישון". חלק מהתושבים ברחו בכבישים שהפכו למלכודות אש. לפחות 14 איש נספו ברכבים הבוערים, מהם ארבעה ילדים.