מטוס התרסק, קבוצת כדורגל "נמחקה"

76 נוסעים ואנשי צוות, בהם כדורגלני 'שפקונסה' מברזיל נהרגו בהתרסקות מטוס בקולומביה. 5 שרדו

אסון תעופה כבד בדרום אמריקה: 76 בני אדם נהרגו כאשר מטוס התרסק הבוקר (שלישי - שעון ישראל) סמוך לעיר מדיין שבצפון-מערב קולומביה. הרשויות במדינה עדכנו כי רק חמישה בני אדם שרדו את ההתרסקות, שנבעה ככל הנראה מכשל חשמלי: חלק מהנפגעים מתו בבית החולים. בין הנוסעים היו שחקני קבוצת הכדורגל הברזילאית שפקואנסה, וככל הנראה רק שלושה משחקניה שרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמישה מהניצולים חולצו, והגעתם של כוחות סיוע נוספים התעכבה בשל גשם שיורד במקום. גופות רבות אותרו על ידי הכוחות, ונפגעים נוספים מתו בבתי החולים או בדרך אליהם. חברי הקבוצה הספיקו לתעד את עצמם במטוס זמן קצר לפני ההתרסקות.

הטיסה המריאה מבוליביה, והקבוצה הייתה אמורה לשחק נגד "אתלטיקו נסיונל" הקולומביאנית ממדיין, במשחק הראשון בשלב הגמר של טורניר הקופה סוד-אמריקנה - המפעל השני בחשיבותו לקבוצות בדרום אמריקה.

המטוס לאחר ההתרסקות
המטוס לאחר ההתרסקות

התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה הודיעה על השבתת כל משחקי הכדורגל של מסגרותיה "עד להודעה חדשה". המשחק החשוב אליו המריאה הקבוצה נדחה גם הוא לתאריך לא ידוע. "זו טרגדיה ענקית" אמר ראש העיר של מדיין, פדריקו גוטיירז גוטיירז, בדרכו לזירה.

בשלב הראשוני אבד הקשר עם המטוס, טיסה מספר LMI2933 של חברת "למיה בוליביה". צוותי הצלה רבים הוזעקו לאזור ההתרסקות, אליו ניתן להגיע רק דרך היבשה. מסוק שהוזנק למקום שב על עקבותיו בשל תנאי ראות לקויים וקשיי גישה

קבוצת הכדורגל בטיסה
קבוצת הכדורגל בטיסה

בתקשורת המקומית נטען כי יש "סיכוי נמוך לניצולים", אך תוך זמן קצר הודיעה רשות התעופה האזרחית במדינה כי החל פינוי של מספר ניצולים מאתר ההתרסקות וכי הם פונו לבתי החולים. מצב חירום הוכרז בנמל התעופה חוסה מריה קורדובה שבקולומביה, לאחר שהטיסה נעלמה מהרדאר.

shafak
מטוס של חברת התעופה למה קולומביה | צילום: טוויטר
מטוס של חברת התעופה למה קולומביה | צילום: טוויטר