משפחת הנוסע שהורד באלימות מטיסת "יונייטד איירליינס": "מזועזעים"

פרקליטיו של דיוויד דאו (69), הנוסע שהורד באלימות מטיסה של חברת התעופה "יונייטד", מקיימים בשעה זו מסיבת עיתונאים שבה הם צפויים להכריז על התביעה שיגישו נגד החברה

פרקליט הנוסע שהורד: "כנראה נתבע. "סובל מזעזוע מוח חמור". דאו

סערת "יונייטד איירליינס" מסרבת לגווע: משפחת הנוסע שהורד באלימות מהטיסה בשיקגו, דיוויד דאו (69), ועורכי דינו קיימו היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בה הכריזו כי הם ככל הנראה יגישו תביעה נגד חברת התעופה. לדברי עו"ד תומס דמטריו, דאו אמנם שוחרר מבית החולים, אך הוא ייאלץ לעבור ניתוח לשיקום אפו שנשבר במהלך הוצאתו האלימה מהטיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתו של דאו הודתה על "הדאגה שקיבלנו מכל רחבי העולם בימים האחרונים". היא הוסיפה כי מאז פרסום התיעוד שנפוץ בכל רחבי הגלובוס - המשפחה המומה ומתקשה להתאושש. "מה שקרה לאבי לא היה צריך לקרות לאיש בשום נסיבות. אנחנו המומים ומבועתים".

סובל מזעזוע מוח חמור''. דאו
''סובל מזעזוע מוח חמור''. דאו

עורך הדין של דאו אמר כי אפו של מרשו נשבר במהלך התקרית האלימה והוא אף איבד כמה משיניו. יחד עם זאת, הוא אמר, כי דאו "סובל מזעזוע מוח חמור".

"במשך שנים התעללו בנו חברות התעופה", הוסיף עורך הדין. "אם בכוונת החברה להוריד נוסע מהמטוס - אסור בשום נסיבות לעשות זאת בכוח או באלימות. זה החוק. חברת 'יונייטד' אחראית. היא צריכה לספק הגנה ובטיחות לנוסעים שלה, ששילמו ממיטב כספם על כרטיסי הטיסה". לטענת עורכי דין המתמחים בייצוג נוסעים וחברות תעופה, דאו נמצא בעמדת כוח לקראת התביעה, זאת בין היתר לנוכח הסערה הציבורית שהתחוללה בעקבות תיעוד התקרית.

עורך דינו של הנוסע שהורד
עורך דינו של הנוסע שהורד

דאו, רופא ממוצא אסייאתי, אושפז ביום ראשון השבוע לאחר ששוטרי תעופה בשיקגו הוציאו אותו בכוח מכיסאו על מנת לפנות מקום בטיסת "יונייטד" שיצאה משיקגו ללואיסוויל, קנטאקי. בתיעוד המקרה שצילמו מספר נוסעים בטיסה, ניתן לראות את דאו מוצא בכוח ונגרר על גבו כשהוא מדמם מפיו. התיעוד עורר סערה ציבורית בינלאומית, שלא דעכה בין היתר בשל התגובה הראשונית והרפה של החברה שסירבה להתנצל מיידית על התקרית.