מחווה מרגשת: יוצא צבא בן 104 קיבל 70 אלף ברכות ליום האהבה

דייר בבית האבות שבו גר ויליאם וייט, קצין במלחמת העולם השנייה, ביקש ברשתות החברתיות להפתיעו לרגל חג האהבה – וזכה להיענות נלהבת מהצפוי. "בחיים לא ראיתי דבר כזה – אין לי מילים" • צפו

זמן צפייה: 02:59
דייר בבית אבות בקליפורניה החליט להפתיע את חברו, ויליאם וייט בן ה-104, וטרן ממלחמת העולם השנייה – וביקש ברשתות החברתיות מחברים וזרים לשלוח לו ברכות ליום האהבה, במבצע שכינה "מבצע ולנטיין". מטרתו הראשונית הייתה להשיג 100 כרטיסי ברכה – קרוב למניין שנותיו של הקשיש שלחם בקרב איוו ג'ימה, אך המבצע זכה להיענות בלתי צפויה – ולמעלה מ-70 אלף כרטיסים הגיעו לבית האבות. עוד בחדשות 13: אמן הציב תמונה של פוטין במעלית ברוסיה – ותיעד תגובות הדיירים מדאיג: אוכלוסיית הפינגווינים בחלקים מאנטרטיקה הצטמצמה ב-75% מסכים נגד ספרים: איך גורמים לילדי דור ה-Z להתעניין בקריאה?
וויליאם וויט עם המתנות והברכות שקיבל לוולנטינס
וויליאם וויט עם המתנות והברכות שקיבל לוולנטינס | צילום: רויטרס
רבים מהמברכים לא מכירים כלל את וייט, אך עבורם הווטרן מסמל משהו גדול יותר: רבים הביעו את הערכתם העמוקה לא רק לווייט, אלא לווטרנים באשר הם. אישה בשם ג'יין, שסבה היה צנחן בצבא האמריקני, סיפרה כי אילו היה חי – היה חוגג השנה יום הולדת 100. "אני מתגעגעת אליו מאוד", כתבה. "אני מרגישה שהכרטיס הזה מוקדש גם לו". "זה פנטסטי", אמר וייט כשהוא מוקף בארגזי דואר מלאים עד גובה מותניו. "לא ציינתי את החג גם כשאשתי מזה 42 שנה הייתה בחיים. בחיים לא ראיתי דבר כזה – אין לי מילים".