לאחר הירי: משחקי מחשב אלימים ירדו מהמדפים – הרובים ישארו

בעקבות אירוע הירי בחנות "וולמרט" באל פאסו, טקסס, שבו נהרגו 22 בני אדם, הודיעה הרשת על שינויי מדיניות בסניפיה, בהם האיסור להציג סרטי צייד באגפים בהם נמכרים כלי נשק

זמן צפייה: 02:20

טרור הירי בארצות הברית: בעקבות אירוע הירי שהתרחש בשבוע שעבר בחנות "וולמרט" באל פאסו שבו נהרגו 22 בני אדם, הודיעה רשת הכל-בו כי תפסיק למכור בסניפיה משחקי מחשב אלימים. עם זאת, רובים ואקדחים יוסיפו להימכר, אך באגפי הנשק לא יוצגו סרטי צייד.

בשנה שעברה, לאחר הירי ההמוני בתיכון פארקלנד בפלורידה, הגבילה הרשת מכירת כלי נשק לצעירים מתחת לגיל 21 והורידה מהמדפים כלי נשק חצי אוטומטיים.

הצהרת הרשת מגיעה ברקע דבריו של הנשיא טראמפ בתחילת השבוע, כי משחקי מחשב אלימים מעודדים אלימות, זאת על אף שלא נמצא כל קשר בין השניים. במחקרים מהשנים האחרונות אף נמצא כי בתקופות לאחר יציאת משחקים אלימים לשוק – נרשמת ירידה במספר אירועי האלימות המדווחים.

עוד בחדשות 13:

"אמריקה נרקבת מבפנים": המניפסט הגזעני של החשוד בירי מטקסס

"נגד פלישה מקסיקנית": מתחזק החשד כי הטבח בטקסס הוא פשע שנאה

ר"מ ניו זילנד: "עקב הטבח במסגדים – נשנה את חוקי החזקת הנשק"

תיעוד מזירת הירי:

"מגן על ארצי מפני השינוי התרבותי והאתני": המניפסט של היורה מאל פאסו

שעות לפני הירי ביום שבת שעבר, פרסם החשוד בירי בטקסס, שגבה את חייהם של 22 בני אדם, מניפסט בו הוא מפרט את סיבותיו לירי. "אני תומך ביורה במסגד בניו זילנד", הבהיר פטריק קרסיוס בן ה-21 בפתח דבריו. "המתקפה הזאת היא תגובה לפלישה ההיספאנית לטקסס. אני מגן על ארצי מפני השינוי התרבותי והאתני שהם מביאים. הילידים האמריקנים לא לקחו ברצינות את הפלישה האירופית – ותרבותם נחרבה".

"בקצרה אומר: אמריקה נרקבת מפנים, ויהיה כמעט בלתי אפשרי לשנות זאת בדרכי שלום", המשיך. "התאגידים מזהמים את הסביבה שלנו, ותרבות הצריכה מייצרת טונות של פסולת פלסטיק ואלקטרוניקה. אני אוהב את חבריי האמריקנים, אבל לעזאזל הם עקשנים מכדי לשנות את אורח החיים שלהם. הצעד ההגיוני הבא יהיה להקטין את גודל האוכלוסייה – אם ניפטר ממספיק בני אדם, אורח החיים שלנו יהפוך למזיק פחות".

"אני לא יכול לסבול יותר את האשמה שבחוסר המעש. אבותינו המייסדים העניקו לי את הזכות להגן על המדינה העומדת על סף אסון", הוסיף. "ל'קומרדים' האירופים אין את הגישה לנשק שתאפשר להם להדוף את הפלישה לארצותיהם, ואין להם ברירה אלא לצפות במדינותיהם בוערות".

A Woman Reacts After A Mass Shooting At A Walmart In El Paso
טבח באל פאסו, טקסס | צילום: רויטרס

אירוע הירי שהתרחש במרכז קניות באל פאסו, טקסס, הוא החמור ביותר שהתרחש השנה בארצות הברית. היורה נעצר, ועל פי מפקד המשטרה המקומית, גרג אלן, בידי הרשויות יש מניפסט נגד מהגרים שהחשוד כתב, מה שמחזק את החשד כי מדובר בפשע שנאה. לצד זאת, מקורות המעורים בפרטי החקירה מסרו לרשת ABC כי היורה אמר לחוקריו כי "רצה להרוג כמה שיותר מקסיקנים".

ביום שבת שבת שעבר בסביבות השעה 09:30 בבוקר, שעון מקומי, נכנס פטריק קרסיוס מהעיר אלן בטקסס, שרק לפני כשבוע מלאו לו 21 שנים, לסניף "וולמרט" באל פאסו עם רובה חצי אוטומטי וירה לכל עבר. בתמונות ממצלמות האבטחה ניתן לראות כי החשוד היה לבוש במכנסי חאקי, חולצה שחורה, משקפיים ואוזניות, ככל הנראה על מנת להגן על אוזניו מרעש הירי. על פי הערכת המשטרה, בזמן הירי נכחו במתחם כ-3,000 בני אדם.