100 ימים לבחירות בארה"ב: האם הקורונה תכריע את טראמפ?

הנשיא האמריקני מפגר בסקרים ומוצא את עצמו בעמדה שמוכרת לו מהקמפיין הקודם - כשהוא מנסה לנצח את הפייבוריט. אולם, טראמפ כבר הוכיח שאסור להספיד אותו - וינסה לנצל את העימותים נגד ביידן

זמן צפייה: 02:42

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בילה את סוף השבוע האחרון בגולף, באתר נופש שלו, אבל השעון מראה מאה ימים לבחירות ולפי הסקרים הוא בצרות. יריבו מהמפלגה הדמוקרטית, ג'ו ביידן, תואר על ידי הקמפיין של טראמפ כחלש, סנילי ומנומנם, אבל בינתיים הסקרים טוענים שהוא פייבוריט לניצחון, עם או בלי הגיוס של הנשיא האמריקני לשעבר ברק אובמה לקמפיין.

הפופולריות של טראמפ נתמכה בידי כלכלה חזקה בצורה יוצאת דופן, אבל מגפת הקורונה, הדרך שבה הממשל ניהל את המשבר והמכה הכלכלית החריפה בעקבות כך, גרמו כולם לקמפיין טראמפ להיכנס למגננה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

במשך שנים: כך עקב השב"כ אחרי ישראלים – עוד לפני עידן הקורונה

בידוד מקוצר ובדיקת קורונה טרם הטיסה: המתווה לפתיחת השמיים

בשיא המשבר: החשב הכללי של משרד האוצר התפטר מתפקידו

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ
ג'ו ביידן ודונלד טראמפ | צילום: רויטרס

מסע הבחירות הזה יהיה יוצא דופן. לא יהיו הרבה עצרות גדולות, הלחם והחמאה של קמפיין טראמפ, וגם הוועידות המפלגתיות לא יתקיימו כסדרן. יש עוד מהלך אחד בקנה שצפוי בקרוב מאוד, מינוי מועמדת לסגנית נשיא של ביידן וכן, זו תהיה אישה בוודאות. אם לפני ארבע שנים באותו תאריך נהנתה המועמדת לנשיאות דאז הילרי קלינטון מפער של אחוזים בודדים, ביידן מחזיק זה זמן רב בפער רחב.

אבל מי שמספיד את טראמפ עושה טעות מרה. הרי הוא הוכיח ב-2016 שהוא יכול לעשות את הלא ייאמן. יש לו קצת יותר משלושה חודשים להפוך את המגמה ובקרוב יהיו העימותים עם מועמד שנתפס עד כה כחלש רטורית מול טראמפ. כמו כן, הכלל הוא שנשיא מכהן הוא תמיד הפייבוריט לניצחון בבחירות השניות. האם זה עדיין נכון לדונלד טראמפ אחרי הקורונה והמשבר הכלכלי? יש עוד 99 ימים.