דיווח בסוריה: 5 נהרגו בתקיפה נגד מיליציה פרו-איראנית בסוריה

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח על שתי הפצצות בעיר אל-בוכמאל שבמזרח סוריה, כאשר באחת מהן נהרגו חמישה פעילים, ובשנייה נפגעה חטיבה 47 של הארגון

זמן צפייה: 02:12

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח הערב (רביעי) כי גורם בלתי מזוהה הפציץ את מטה חטיבת 47 השייכת לכוחות המיליציה הפרו-איראנית בעיר אל-בוכמאל שמבזרח סוריה. במקביל, אירע פיצוץ נוסף באותו אזור אשר הביא למותם של חמישה פעילים במליציה. זאת לאחר שמוקדם יותר היום דווח על פיצוץ במטה של מיליציה פרו-איראנית באותה עיר בסוריה.

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח ביום שני כי לפחות שלושה בני אדם נהרגו בתקיפה הלילית בסמוך לדמשק, המיוחסת לישראל. הארגון מסר כי ההרוגים לא היו בעלי אזרחות סורית – וייתכן כי מדובר באזרחים איראנים.

במקביל, מקור צבאי המקורב למשטר הסורי מסר לאתר חדשות המזוהה עמו כי מערכות ההגנה האווירית של צבא אסד יירטו שניים מתוך ארבעת הטילים שנורו. כמו כן, טען המקור כי אחד הטילים פגע בווילה השייכת למליציות זרות שנתמכות על ידי איראן, באזור שבין העיר עקרבא לבין א-סידה זניב שבדרום דמשק. על פי הדיווח, פעיל מיליציה אחד נהרג וכמה נוספים נפצעו באירוע. עוד דווח כי טיל אחר פגע במוצב ליד שדה התעופה של דמשק, המכיל סוללות הגנה אווירית, וטען כי לא נגרם נזק במקום.

פיצוץ בסוריה (ארכיון)
פיצוץ בסוריה (ארכיון) | צילום: חדשות 13

ביום ראשון, כאמור, דיווחה הטלוויזיה הרשמית הסורית כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד טילים ששוגרו מישראל. עוד דווח כי אחת מ"המטרות העוינות" הופלה בעיר עקרבה שבאזור דמשק. ערוץ "אל-חדת'" הסעודי דיווח כי התקיפה הישראלית בסוריה כוונה נגד שלושה שדות תעופה - שדה התעופה בחמאה, שדה התעופה T-4 ואזור א-סיידה זיינב הסמוך לשדה התעופה הבין-לאומי של דמשק. בדיווח עלה כי ישנם כמה הרוגים בתקיפה, בהם גם קצין בכיר במשמרות המהפכה האיראניים.

מוקדם יותר דווח במדינה כי מערכות ההגנה של צבא סוריה התמודדו עם "עצמים עוינים" באזור שדה התעופה של מחוז חמאה. בתוך כך, בכלי התקשורת בלבנון דווח על נוכחות של מטוסי קרב ישראלים בשמי העיר צידון שבדרום המדינה.

תקיפה בגבול לבנון-סוריה המיוחסת לישראל (ארכיון)
תקיפה בגבול לבנון-סוריה המיוחסת לישראל (ארכיון) | צילום: החדשות 13

לפני כשבועיים נהרגו לפחות חמישה פעילי מליציות פרו איראניות בתקיפת מחסני המיליציות על ידי מטוסי קרב לא מזוהים – כך דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם. לפי הדיווח, הופצצו מחסני נשק ומוצבים של המיליציות. פעילים אחרים נמלטו מהאזור מחשש לתקיפה נוספת.