תיעוד: המחבל המתאבד נכנס לכנסייה בסרי לנקה - ומתפוצץ

במצלמות האבטחה ניתן לראות את המחבל נכנס לכנסיית סנט סבסטיאן ומפעיל את חגורת הנפץ. ברחבי האי האסיאתי מציינים יום אבל לזכר 310 קורבנות מתקפת הטרור

זמן צפייה: 00:35

מתקפת הטרור בסרי לנקה: ברשתות החברתיות פורסם היום (שלישי) תיעוד של רגעי פיצוץ המטען בכנסיית סנט סבסטיאן בקולומבו. המחבל נצפה במצלמות האבטחה כשהוא נכנס לחלל הומה אדם בכנסייה, ומתפוצץ. יום אבל מצוין ברחבי סרי לנקה, לזכר 310 איש שנהרגו בפיגוע המשולב שאירע ביום ראשון. דגלים בבנייני ממשלה הורדו לחצי התורן, והתקיימה דקה דומיה. בתוך כך, נמצא חפץ חשוד בתחנת רכבת בקולומבו הבירה. חבלני משטרה הגיעו למקום וביקשו מהציבור לשמור מרחק מהזירה. המשטרה ממשיכה בפעילות איתור האחראים למתקפה הקטלנית, ומניין העצורים החשודים במעורבות באירוע עלה ל-40.

עוד בחדשות 13:

מתקפת הטרור בסרי לנקה: המשטרה זיהתה את אחד מהמחבלים המתאבדים

סרי לנקה: "רשת טרור בינ"ל סייעה לארגון מקומי בביצוע הפיגוע"

"קירות המלון כוסו בדם": תושבי סרי לנקה מנסים לעכל את הזוועות

 

משטרת סרי לנקה זיהתה אתמול את המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע במלון שנגרילה שבבירה קולומבו. לדברי המשטרה, המחבל הוא אינסן סילבאן, בעל מפעל, שעל פי החשד היה בעל קשרים למפגעים האחרים. תשעה מעובדיו עוקבו לחקירה והושמו במעצר עד ה-6 במאי. בנוסף, הודיעה הבוקר המשטרה כי מצאה 87 מנגנונים להפעלת מטעני נפץ בתחנת האוטובוס המרכזית בעיר.

בתוך כך, עדי ראייה דיווחו כי פיצוץ אירע ברכב מסחרי סמוך לכנסייה בקולומבו שבה בוצעה אחת התקיפות ביום ראשון, זאת בזמן שחבלנים ניסו לנטרל את תכולתו - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר היום קרא האפיפיור פרנציסקוס לגינוי כלל-עולמי של המתקפות שאירעו אמש וכינה אותן "מעשים בלתי אנושיים".

מוקדם יותר נודע כי שלושה מארבעת ילדיו של המיליארד הדני אנדרס הולך פובלסן נהרגו בפיגוע אמש. הונו של פובלסן מוערך בשמונה מיליארד דולר, הוא האיש העשיר ביותר בדנמרק, ומנכ"ל ענקית הלבוש המקוונת "אסוס". לפובלסן ורעייתו אן היו ארבעה ילדים: אלמה, אסטריד, אגנס ואלפרד. לפי שעה, טרם ידוע מי מילדיהם שרד את המתקפה. דובר חברת Bestseller, שאף היא בבעלות פובלסן, אישר את הידיעה והוסיף: "אנחנו מבקשים לכבד את פרטיות המשפחה, בשל כך לא נענה לשאלות נוספות".

כוחות צבאיים בקולומבו
כוחות צבאיים בקולומבו | צילום: רויטרס

בממשלת סרי לנקה מעריכים כי באירוע היו מעורבים גורמים זרים. "אנו לא מאמינים כי המתקפה יצאה לפועל על ידי מקומיים בלבד", אמר ראג'ית סנרטנה, שר הבריאות ודובר הקבינט במדינה. "ללא שיתוף פעולה מצד רשת טרור בין-לאומית – הפיגוע לא היה מצליח". דובר הקבינט העריך כי למתקפת הטרור אחראית הקבוצה המקומית ג'מאעת א-תוחיד.

שר הבריאות סנרטנה הודיע כי משפחות הקורבנות והפצועים יקבלו פיצויים וכי הכנסיות שנפגעו ישופצו על חשבון הממשלה. "הקבינט קיבל החלטה להעביר 100 אלף רופי לכיסוי הוצאות לוויות הקורבנות", אמר. "אנחנו לוקחים אחריות על הנפגעים, אנחנו מצטערים מאוד ועושים כמיטב יכולתנו לפצות את כולם".