מתקפת הטרור בסרי לנקה: ילדיו של המיליארדר מ"אסוס" נהרגו

מנכ"ל ענקית הביגוד המקוונת, המיליארדר הדני אנדרס הולך פובלסן, איבד שלושה מארבעת ילדיו בפיגוע, שהתרחש בעת שמשפחתו בילתה את חופשת הפסחא באי האסיאתי; במדינה הוכרז יום אבל לאומי

אנדרס הולך פובלס, מבעלי אסוס
אנדרס הולך פובלס, מבעלי אסוס | צילום: טוויטר

שלושה מארבעת ילדיו של המיליארד הדני אנדרס הולך פובלסן נהרגו בפיגוע שהתרחש אתמול (ראשון) בסרי לנקה. הונו של פובלסן מוערך בשמונה מיליארד דולר, הוא האיש העשיר ביותר בדנמרק, ומנכ"ל ענקית הלבוש המקוונת "אסוס". לפובלסן ורעייתו אן היו ארבעה ילדים: אלמה, אסטריד, אגנס ואלפרד. לפי שעה טרם ידוע מי מילדיהם שרד את המתקפה. דובר חברת Bestseller, שאף היא בבעלות פובלסן, אישר את הידיעה והוסיף: "אנחנו מבקשים לכבד את פרטיות המשפחה. בשל כך לא נענה לשאלות נוספות".

לאחרונה רכשו פובלסן ורעייתו שטחים נרחבים בסקוטלנד, כחלק מפרויקט שימור. "זהו פרויקט שלא יסתיים בימי חיינו", אמרה אן פובלסן בהצהרה משותפת של הזוג. "הוא יניב פרי לא רק לילדינו - אלא גם לדורות הבאים, שחולקים עמנו את האהבה העמוקה לסקוטלנד".

בממשלת סרי לנקה מעריכים כי באירוע היו מעורבים גורמים זרים. "אנו לא מאמינים כי המתקפה יצאה לפועל על ידי מקומיים בלבד", אמר ראג'ית סנרטנה, שר הבריאות ודובר הקבינט במדינה. "ללא שיתוף פעולה מצד רשת טרור בין-לאומית – הפיגוע לא היה מצליח". דובר הקבינט העריך כי למתקפת הטרור אחראית הקבוצה המקומית ג'מאעת א-תוחיד.

עוד בחדשות 13:

סרי לנקה: "רשת טרור בינ"ל סייעה לארגון מקומי בביצוע הפיגוע"

משרד החוץ האמריקני: "טרוריסטים מתכננים פיגוע נוסף בסרי לנקה"

"קירות המלון כוסו בדם": תושבי סרי לנקה מנסים לעכל את הזוועות

 

View this post on Instagram

 

3 x små ferie basser ?

A post shared by ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen) on


נשיא המדינה, מייטריפלה סיריסנה, הודיע על יום אבל לאומי לזכר קורבנות המתקפה, שיחול מחר. השר סנרטנה הודיע כי משפחות הקורבנות והפצועים יקבלו פיצויים וכי הכנסיות שנפגעו ישופצו על חשבון הממשלה. "הקבינט קיבל החלטה להעביר 100 אלף רופי לכיסוי הוצאות לוויות הקורבנות", אמר. "אנחנו לוקחים אחריות על הנפגעים, אנחנו מצטערים מאוד ועושים כמיטב יכולתנו לפצות את כולם".

מניין ההרוגים במתקפת הטרור המשולבת שאירעה אתמול בשמונה מוקדים בסרי לנקה עלה ל-290, ומאות נוספים פצועים. המשטרה עצרה 13 בני אדם בחשד למעורבות בסדרת הפיצוצים, והודיעה כי העוצר יחודש הערב ב-20:00, עד 4:00 מחר. נכון לשעה זו, אף ארגון טרור לא נטל אחריות לפיגוע.

כוחות ביטחון ותושבים מחוץ לכנסיה בקולומבו, סרי לנקה, אחרי סדרת פיצוצים בעיר | צילום: רויטרס

משרד החוץ האמריקני הזהיר כי ארגוני טרור מתכננים מתקפות נוספות במדינת האיים האסיאתית. על פי התרעת ארצות הברית, המחבלים עשויים לתקוף אזורים תיירותיים וקניונים. אוסטרליה הצטרפה להתרעות ארצות הברית והרשויות במדינה הזהירו את האזרחים מפני נסיעה לסרי לנקה.

בתוך כך, ארגון הטרור חזבאללה הצטרף לגינויי המתקפה, לצד מנהיגי העולם והאפיפיור. "חזבאללה מגנה בתוקף את המתקפה על החוגגים את חג הפסחא, וקורא למאמינים מכל הדתות להתאחד ולעמוד נגד תופעת הטרור", נמסר בהצהרה מצד הארגון.