קוריאה הדרומית: קוריאה הצפונית שיגרה טילים לא מזוהים

צבא סיאול דיווח כי פיונגיאנג ביצעה שיגור מצפון-מערב המדינה לכיוון מזרח, ובכיר מסר כי העצם ששוגר טס 420 ק"מ. המשרד הנשיאותי מסר כי זה "מהלך מדאיג מאוד שלא עוזר להפגת המתחים באזור"

שיגור טיל בליסטי של קוריאה הצפונית מעל יפן (ארכיון)
שיגור טיל בליסטי של קוריאה הצפונית מעל יפן (ארכיון) | צילום: רויטרס

צבא קוריאה הדרומית דיווח היום (חמישי) כי קוריאה הצפונית ביצעה שיגור מצפון-מערב המדינה לכיוון מזרח, ובכיר בצבא אף מסר כי העצם ששוגר טס כ-420 קילומטר. לפי דיווח בקוריאה הצפונית, מדובר בשתי רקטות לטווח קצר. זאת, יום לאחר שהאחרונה הבהירה שירי הטילים הקודם היה חלק מתרגיל הגנה שגרתי.

בתגובה, המשרד הנשיאותי של קוריאה הדרומית, פרסם הודעה לפיה "שיגור הטילים לטווח קצר מצידה של קוריאה הצפונית מדאיג מאוד. הפעולה לא עוזרת להפגת המתחים באזור".

ביום שבת קוריאה הצפונית ערכה ניסוי ושיגרה מספר טילים קצרי טווח מהחוף המערבי של העיר ונסאן לכיוון מזרח - כך הודיע צבא קוריאה הדרומית. כמו כן, על פי דיווחים בתקשורת, נורו מספר טילים הנעים במרחק של 200-70 ק"מ. קוריאה הדרומית מסרה כי בשיתוף עם ארצות הברית, המדינות מנתחות את פרטי השיגור, שאירע בסבביבות השעה 09:00 שעון קוריאה הצפונית.

לכתבות נוספות בחדשות 13: 

הצבא הדרום קוריאני: קוריאה הצפונית שיגרה טילים קצרי טווח

דיווח: קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי ב"נשק טקטי" חדש

דיווח: קוריאה הצפונית מקימה מחדש אתר שיגור טילים שפירקה בעבר

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און
מנהיג קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און | צילום: רויטרס

לפני כשבועיים וחצי דווח ב-KNCA, סוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית, כי המנהיג קים ז'ונג און פיקח על ניסוי מסוג חדש של "נשק טקטי" מונחה. לא צוין באיזה סוג נשק מדובר, אך על פי הדיווחים המילה "טקטי" מרמזת על נשק לטווח קצר, בניגוד לטילים הבליסטיים ארוכי הטווח המאיימים על ארצות הברית. קים כינה את הניסוי "אירוע בעל משמעות כבדת משקל". נוסף לכך, לפי הדיווחים, זו הייתה הפעם הראשונה שבה נערך ניסוי בנשק מאז הפסגה עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שהתקיימה בפברואר האחרון והסתיימה ללא תוצאות.

כמו כן, לפני כשבועיים נפגשו בפעם הראשונה אי פעם מנהיג קוריאה הצפונית ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. זאת, כחודשיים לאחר כישלון הפסגה עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. השניים נפגשו בעיר הנמל ולדיווסטוק שבשטח רוסיה. בפתח הדברים אמר פוטין לקים, כי "הוא מקבל בברכה את ניסיונותיו להביא לנורמליזציה בחצי האי הקוריאני". לאחר הפגישה, הבהיר פוטין כי "גם רוסיה וגם ארה"ב רוצות שקוריאה הצפונית תנטוש את תוכנית הגרעין שלה". "אני מוכן לספר לטראמפ על השיחות, הן לא סוד", הוסיף פוטין.