הנסיך הארי ומייגן מרקל הציגו לעולם את ארצ'י - בנם הבכור

הדוכס והדוכסית מסאסקס התייצבו מול המצלמות עם התינוק בן היומיים וסיפרו כי בקרוב יוצג למלכה נינה השמיני. הארי: "יש לו מזג נהדר – אני לא יודע ממי הוא ירש את זה"

זמן צפייה: 00:19

הנסיך הארי ומייגן מרקל התייצבו היום (רביעי) מול המצלמות והציגו לעולם את בנם הבכור, שנולד אתמול לפנות בוקר. מאוחר יותר הודיעו בחשבון האינסטגרם על שמו של הבן: ארצ'י האריסון מאונטבאטן-וינזדור. "הוא מאוד רגוע, יש לו מזג נהדר, הוא ממש תינוק חלומי", סיפרה מרקל. הנסיך הארי צחק והוסיף: "אני לא יודע ממי הוא ירש את זה".

אתמול הוסר מעטה החשאיות סביב לידתה של מרקל. בתקשורת הבריטית פורסם כי למרות רצונה של מרקל ללידה ביתית, הוחלט כי עליה ללדת בבית החולים - וכך החל מבצע מורכב תחת פיקוחו של ה-"סקטולנד יארד", להביאה למחלקת היולדות.

תושבי הממלכה לא חיכו לראות את פני התינוק, והחלו בחגיגות עם קבלת ההודעה המשמחת. ההודעה הרשמית על הלידה שהגיעה לאחר ימים ארוכים של חוסר ודאות, הייתה אות הפתיחה לגל ההיסטריה הצפוי, שכלל ברכות פומביות, בין היתר, ממנהיגי מדינות שונים. קיה, צייר לונדוני, סיפר כי "אנשים פשוט מעריצים את מרקל, כאילו זו מריה שילדה את ישו".

התינוק המלכותי כבר הספיק לעשות היסטוריה, בהיותו הראשון במשפחה שזכה לאזרחות בריטית ואמריקנית ובהיותו בן לאם חצי שחורה - במשפחה שמרנית במיוחד. מלך הוא כנראה לא יהיה, אבל הוא כבר עכשיו סמל לתהליך המודרניזציה שעובר על אחת המשפחות המפורסמות בעולם.

כאמור, ארמון בקינגהאם הודיע ביום שני לפנות בוקר כי הדוכסית מסאסקס מייגן מרקל נכנסה לחדר לידה, מלווה בבעלה הנסיך הארי - וילדה את בנה הראשון. משפחת המלוכה, ששמרה על פרטי ההיריון בסוד, לא הסגירה באיזה בית חולים התקיימה הלידה, אך ציינו כי התינוק נולד במשקל של כשלושה קילוגרמים.

"אני מתרגש לבשר שלמייגן ולי נולד תינוק", סיפר הנסיך הארי לכלי התקשורת. "התינוק בריא, ושניהם מרגישים בסדר גמור. זאת החווויה המדהימה ביותר שיכולתי לדמיין, מה שנשים עושות הוא בלתי נתפס, ואני אסיר תודה על כל האהבה והתמיכה שאנו מקבלים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את הזוג בחשבון הטוויטר שלו. "ברכות חמות לדוכס ולדוכסית מסאסקס לרגל לידת בנכם הבכור. הארי ומייגן, בשם כל עם ישראל, אני ונחמה שולחים לכם חיבוק גדול ואת מיטב ברכותינו. מזל טוב".

הנסיך הארי עם מייגן מרקל
הנסיך הארי עם מייגן מרקל | צילום: רויטרס