בריטניה תפנה לרשויות בקפריסין: "מודאגים מהוגנות משפט הצעירה"

דובר משרד החוץ מסר ל"הגרדיאן" כי לונדון מודאגת מההתנהלות כלפי בת ה-19, שהורשעה בבדיית אונס קבוצתי בידי קבוצת נערים ישראלית, וכי בכוונתה לעלות את הנושא מול ניקוסיה

זמן צפייה: 01:23

פרשת המין בקפריסין: דובר משרד החוץ הבריטי מסר לעיתון "הגרידיאן" כי יפנה לרשויות באיה נאפה בנוגע לגזר הדין של הצעירה בת ה-19, שהורשעה בבדיית האונס הקבוצתי בידי הנערים הישראלים. "בריטניה מודאגת מהוגנות המשפט, ותעלה את חששותיה מול ניקוסיה", אמר הדובר.

כאמור, אתמול הורשעה הצעירה הבריטית בבדיית אונס קבוצתי בידי נערים ישראלים בקפריסין, והיא צפויה לערער על החלטת בית המשפט. עורך דינה, מייקל פולק, מסר לאחר ההחלטה כי הם "מאוכזבים מאוד - אך לא מופתעים מההחלטה", לדבריו: "השופט סירב להתייחס לראיות שהגשנו, שתומכות בעובדה כי הצעירה נאנסה. היה קשה לעקוב אחר ההיגיון שלו".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

טראמפ, דאע"ש ומשחקי הכס: הסיפורים הבלתי נשכחים מהעשור שחלף

החלה הרצת אסדת הגז לווייתן; כ-2,000 תושבים התפנו מבתיהם

לאחר אירוע הדקירה במונסי: חלק מהיהודים מתחמשים להגנה עצמית

הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה
הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה | צילום: חדשות 13

בת ה-19 הורשעה בבית משפט מקומי בהטרדת הציבור, לאחר שנקבע כי בדתה את האונס הקבוצתי. כזכור, לטענתה, היא הודתה בפני החוקרים בבדיית האונס לחצים פסולים שהופעלו עליה. השופט קבע כי הצעירה העלילה על הנערים את התלונה כנקמה על כך שצולמה מקיימת יחסי מין עם אחד מהם, והיא צפויה לרצות עונש של עד שנת מאסר אחת, וקנס של עד 1,450 ליש"ט. גזר הדין נדחה, וצפוי להתפרסם בשבוע הבא.

לפני כחודש העידה הצעירה בבית המשפט, וסיפרה: "אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי - הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח". בת ה-19 סיפרה על יחסי המין שקיימה בהסכמה עם בחור ישראלי אותו פגשה מוקדם יותר, ושחזרה: "חבריו ניסו להיכנס, אמרתי 'לא, לא. אני לא עושה את זה'. אמרתי להם שהם צריכים ללכת. נשמעו הרבה צעקות בעברית".

"לא יכולתי לנשום", סיפרה הצעירה. "ניסיתי להטות את הראש שלי הצידה והחברים צעקו, ניסיתי להזיז את רגלי, למשוך את הידיים שלי. לא יכולתי לראות כמה מהם אנסו אותי. התנשמתי, הצלחתי להתרחק מהם והתחלתי לצרוח יצאתי מהחדר כשאני רועדת וצורחת".

בהמשך עדותה, סיפרה על ביקורה במרפאה הסמוכה למלון: "הייתי מבועת כל כך שהתעלפתי פעמיים. לא יכולתי לשבת זקופה בניידת המשטרה". כשבוע לפני כן, קבע בית המשפט כי הודאתה של הצעירה קבילה, והינה ראייה מרכזית בתיק.

כמה שבועות לפני כן התפרסמה עדותה, שבה ניסתה להסביר ששינוי הגרסה נבע מחשש שחוקר המשטרה בקפריסין יחטוף ויהרוג אותה, אם לא תבטל את התלונה: "אני יכולה לומר ב-100% שחששתי לחיי כשהייתי בתחנת המשטרה". לדברי בת ה-19, "החוקר רצה שאכתוב שהאונס היה מומצא - וצעק עליי שאפסיק לבכות".