כבר לא עם הידיים על ההגה: המלכה אליזבת צפויה להפסיק לנהוג

ב"סאנדיי טיימס" דווח כי המלכה, שתחגוג בקרוב את יום הולדתה ה-93, תחדול מנהיגה בדרכים ציבוריות. זאת, כחודשיים וחצי לאחר שבעלה, הנסיך פיליפ, היה מעורב בתאונת דרכים

המלכה אליזבת נוהגת | צילום: getty images

מלכת אנגליה אליזבת השנייה תפסיק לנהוג ברכבה בדרכים ציבוריות - כך דווח היום (ראשון) ב"סאנדיי טיימס". על פי הדיווח, ההחלטה התקבלה בעקבות תאונת הדרכים הקשה שעבר בעלה, הנסיך פיליפ, לפני כחודשיים וחצי. כמו כן, עולה כי המלכה, שתחגוג בחודש הבא את יום הולדתה ה-93, תתחיל להיעזר בנהג לצורך נסיעותיה. למרות ההחלטה, היא צפויה להמשיך לנהוג בדרכים פרטיות. מבית המלוכה לא נמסרה תגובה רשמית לדיווח.

אליזבת ידועה באהבתה לנהיגה ובבעלותה רכבים רבים, בהם דגמי לנד רובר ויגואר. שגריר בריטניה לשעבר בערב הסעודית אף התייחס לכך בספרו. "לאחר ארוחת הצהריים, המלכה הציעה למלך ערב הסעודית סיור באחוזה. להפתעתו, היא התיישבה במושב הנהג, התניעה את הרכב והם נסעו. עבדאללה לא נהג לשבת לצד נשים נוהגות, לא כל שכן לצד מלכה שמסיעה אותו. המלך הפציר בה להאט ולהתרכז בכביש", כתב השגריר.

המלכה אליזבת נוהגת | צילום: getty images

הוד מלכותה היא היחידה במדינה שנוהגת ללא רישיון נהיגה באישור, כיוון שהיא הגורם המוסמך להנפקת רישיונות. ע"פ הדיווח, המלכה הבינה בעצת צוות האבטחה שלה, כי עליה להפסיק לנהוג. כאמור, ההחלטה ככל הנראה התקבלה בעקבות התאונה הקשה שעבר הדוכס מאדינבורו, במהלכה התהפך רכבו כמה פעמים על הכביש.

כזכור, הנסיך פיליפ בן ה-97  לא נפגע בתאונה, אך עדי ראייה סיפרו כי הוא רעד והתחנן "תוציאו אותי מכאן", לאחר שהרכב התרסק. אמה פרוות'ר, אחת הנשים שנסעה ברכב שבו התנגש פיליפ, שברה את מפרק כף היד שלה וביקשה שהמשטרה לפעול על מנת להעמיד לדין את הנסיך. כמה ימים לאחר התאונה תועד פיליפ כשהוא נוהג בלי חגורת בטיחות. בעקבות שתי התקריות הללו הוא ויתר מרצונו על רישיונו.

הנסיך פיליפ נוהג | צילום: החדשות 13