טראמפ צייץ: "החלטת השופט מגוחכת, נהפוך אותה"

הנשיא טראמפ זעם על צו המניעה הזמני להחלטתו לאסור כניסת מוסלמים מ-7 מדינות לארה"ב ויצא במתקפה אישית על השופט הפדרלי

טראמפ במתקפה נגד השופט (רויטרס)
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יצא היום (שבת) במתקפה אישית נגד שופט בית המשפט הפדרלי, שהקפיא את הצו האוסר על כניסת אזרחים משבע מדינות מוסלמיות לארה"ב. "הדעה של השופט-לכאורה, שמרחיק את אכיפת החוק מיידי המדינה שלנו מגוחכת", צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "נהפוך את ההחלטה". המשרד להגנת המולדת ומחלקת המדינה הודיעו הערב כי ישמע לפסיקת בית המשפט ויפסיק לסמן נוסעים ממדינות מסוימות כפי שהורה הנשיא טראמפ רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מילותיו הקשות של טראמפ מגיעות לאחר שבית המשפט הפדרלי במדינת וושינגטון השהה לפנות בוקר באופן זמני את צו ההגירה שהוציא הנשיא בשבוע שעבר. השופט ג'יימס רוברט מבית המשפט הפדרלי בסיאטל דחה את העמדה של ממשל טראמפ לפיה המדינות שעתרו, וושינגטון ומינסוטה, לא רשאיות לעשות זאת, וכתב בהחלטתו כי הצו גורם ל"פגיעה מידית ובלתי הפיכה". בעקבות החלטת בית המשפט, חברות התעופה הודיעו לנוסעים שבשל הקפאת הצו של הנשיא, נוסעים משבע המדינות שמחזיקים במסמכים תקפים יורשו להעלות לטיסות לארה"ב, זאת לאחר שרשויות המכס וההגירה בארה"ב הורו לאשר כניסתם. מחלקת המדינה הודיעה הערב כי תאשר כניסה לתושבים שבעת המדינות שמחזיקים ויזה בתוקף להיכנס לגבולות המדינה. "נבטל את שלילות הוויזות", נמסר בהודעה. "אנשים שהוויזה שלהם לא בוטלה באופן אישי יורשו להיכנס".
אמירייטס: ''נוסעים עם ויזה יורשו להגיע לא (רויטרס)
אמירייטס: ''נוסעים עם ויזה יורשו להגיע לא (רויטרס)
החלטת בית המשפט נכנסה לתוקפה באופן מיידי "ההחלטה מבטלת לחלוטין את הצו הנשיאותי של טרמאפ ברגע זה", אמר היועץ המשפטי של וושינגטון בוב פרוגסון. הוא הוסיף כי הוא מצפה שהממשל הפדרלי יכבד את ההחלטה הזו. עוד בטרם הבית הלבן פרסם תגובה רשמית להחלטת בית המשפט, סוכנות המכס וההגנה על הגבולות בארה"ב הודיעה לחברות התעופה כי אזרחים משבע המדינות המוסלמיות המחזיקים ויזה בתוקף רשאים לעלות על טיסות ולהיכנס לארה"ב. "מאמינים שהצו חוקי והולם" דובר הבית הלבן שון ספייסר מסר כי "משרד המשפטים יוציא מסמך חירום שיותיר את הצו על כנו, שאנו מאמינים כי הוא חוקי והולם. מטרת הצו היא להגן על המולדת, ולנשיא יש את הסמכות החוקתית ואת האחריות להגן על העם האמיקני".
נוסעים מוסלמים בנמל באה''ב
נוסעים מוסלמים בנמל באה''ב
מוקדם יותר גורמים במשרד להגנת המולדת אמרו ל-NBC כי להחלטה כמעט שלא תהיה השפעה מידית משום שביטול אשרות הכניסה לרוב המהגרים שנפגעו מהצו כבר נעשה. למעשה, אם הנפגעים ירצו לחדש את הוויזה שלהם הם יצטרכו להגיש בקשה חוזרת ולערער על הביטול.
ההפגנות נגד הצו של טראמפ
ההפגנות נגד הצו של טראמפ
במקביל, המשרד להגנת המולדת הבהיר כי "בעת הזו" הצו לא צפוי להתרחב, ואזרחים ממדינות מוסלמיות נוספות לא ייפגעו. בסקר שנערך ב-CNN פורסם כי רוב האמריקנים לא מרוצים מהמדיניות של טראמפ ומהאיסור על כניסת מוסלמים משבע מדינות לארה"ב.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ