תקיפה בתחנה: שוטר דקר למוות 4 אנשים בצרפת; 5 נוספים נפצעו

התוקף, פקיד מודיעין בעל ותק של 20 שנים, היה ככל הנראה מעורב בוויכוח. הוא נורה - ונהרג. לפי דיווחים, הוא התאסלם לאחרונה, והשתמש בסכין שלא אותרה בבידוק בכניסה. מקרון הגיע לזירה

ניידת משטרה בצרפת
ניידת משטרה בצרפת | צילום: רויטרס
שוטר דקר למוות ארבעה אנשים ופצע חמישה נוספים היום (חמישי) במטה המשטרה בפריז שבצרפת. התוקף, פקיד מודיעין בעל ותק של 20 שנים היה ככל הנראה מעורב בוויכוח שהתלהט. הוא נורה במקום, ונהרג. לפי הדיווחים, הדוקר השתמש בסכין מחומר שלא ניתן היה לאתרו בבידוק האבטחה בכניסה למקום. נשיא צרפת עמנואל מקרון הגיע לזירה. משטרת צרפת דיווחה כי שוטרת נהרגה באירוע, וראש עיריית פריז אישרה כי כמה אנשים נפצעו קשה. על פי דיווח בתחנת הטלוויזיה bfm, השוטר המיר את דתו לאסאלם לאחרונה. לכתבות נוספות בחדשות 13: תושבי פריז יוצאים לחופשת הקיץ המסורתית – והעיר מתרוקנת מאדם לאור יום – ובאמצע הרחוב: ארבעה נעצרו בחשד לירי בצפון • תיעוד במהלך חגיגות ה-70 בסין: ירי לעבר מפגינים בהונג קונג • תיעוד
זירת הירי באודסה
זירת הירי באודסה | צילום: רויטרס
בחודש שעבר נהרגו בארצות הברית ארבעה בני אדם ו-21 נוספים נפצעו כתוצאה מירי בערים אודסה ומידלנד שבטקסס. תחילה, המשטרה המקומית ניהלה מצוד אחר היורה, שככל הנראה גנב רכב של חברת הדואר והחל לירות לעבר אנשים באופן אקראי - ואף קראה לתושבים להישאר בבתיהם. בהמשך, גם היורה נהרג והוסרה הכוננות. בין ההרוגים שלושה שוטרים.
האירוע החל מעבירת תנועה, שהתפתחה לירי לעבר השוטרים ולבריחתו של היורה. ככל הנראה, במהלך חילופי האש בין הצדדים - נפגעו האנשים. היורה, גבר לבן בשנות השלושים לחייו, נורה ונהרג כאמור בתום מרדף.
בתוך כך, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי עודכן לגבי פרטי האירוע על ידי התובע הכללי ויליאם בר, והודיע שה-FBI מעורב בחקירה. מייק פנס, סגנו של טראמפ, אמר כי "שוחחתי עם הנשיא והוא עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בחקירה. ליבנו עם הקורבנות והמשפחות שאיבדו את יקיריהן". אירוע הירי מגיע כחודש לאחר הטבח באל פאסו, טקסס, שבו נרצחו 22 בני אדם ונפצעו 24, והטבח בדייטון, אוהיו, שבו נרצחו תשעה בני אדם ונפצעו 16. לאחר הטבח בדייטון הגיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבקר את פצועי הטבח בדייטון, אוהיו, וביקר בזירת הירי. הנשיא האמריקני לא התקבל באהדה – ומפגינים קידמו את פניו בכל מקום בקריאות מחאה. בהמשך, ביקר בזירה באל פאסו, וגם שם הפגינו נגדו אזרחים, אך הנשיא האמריקני הגדיר את הביקור שם כמוצלח וכתב לתושבי המקום: "אנחנו אוהבים אתכם ונמצאים אתכם לאורך כל הדרך". טראמפ אמר אז כי הוא מתכוון לפעול נגד קבוצות שנאה ועליונות לבנה: "אני רוצה לערוך בדיקות רקע, אני חושב שהן חשובות. אני לא רוצה לשים כלי נשק בידיים של אנשים חולי נפש ומעורערים נפשית או אנשים זועמים או שונאים, אנשים חולים". נוסף לכך, כשנשאל על הביקורת כלפיו על כך שהוא מגיע לבקר בזירות הטבח, כאשר לפי הטענות הוא מקור ההסתה, השיב כי "אלה פוליטיקאים שמנסים להעביר מסר. חלקם נמוכים סקרים ומנסים להעלות את הכוח הפוליטי שלהם".