3 הרוגים מירי בבסיס חיל הים בפלורידה; היורה - חייל סעודי

בין ההרוגים באירוע במתחם הצבאי בפנסקולה נמצא היורה. לפחות 7 נפצעו. גורם אמריקני: החשוד היה סטודנט סעודי לתעופה - נבדק חשד לטרור. טראמפ: "המלך סלמאן הביע בפני את תנחומיו"

זמן צפייה: 00:20

אירוע ירי נוסף בארצות הברית: ארבעה בני אדם נהרגו היום (שישי) ושבעה נפצעו מירי בבסיס חיל הים האמריקני שבפנסקולה, פלורידה. בין ההרוגים נמצא החשוד בירי. גורם אמריקני מסר כי היורה הוא חייל סעודי, חניך בקורס טיס, וכי הרשויות בודקות חשד לטרור.

נשיא ארה"ב דולנד טראמפ צייץ לאחר האירוע: "קיבלתי תדריך מלא על הירי הטראגי, ושוחחתי עם המושל רון דה סנטיס. מחשבותיי ותפילותיי עם הקורבנות ומשפחותיהם. אנו ממשיכים לעקוב אחר האירוע, החקירה נמשכת. מלך סעודיה, סלמאן, הביע בפני את תנחומיו". מושל פלורידה אמר אחרי הירי: "סעודיה צריכה לפעול עבור קורבנות הירי".


לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ברקע העלייה באנטישמיות בגרמניה: מרקל ביקרה לראשונה באושוויץ

פשיטות ופינוי פצועים: התרגיל הבינ"ל של הקומנדו וחיל האוויר

ניסוי הטיל במרכז הארץ – איתות לאיראנים? • פרשנות

בסיס חיל הים האמריקני בפלורידה
בסיס חיל הים האמריקני בפלורידה | צילום: רויטרס

כמה שעות לאחר מכן פונה בסיס "פטריק" של חיל האוויר בפלורידה, כתוצאה מאיום בפצצה.

אתמול ירה למוות ימאי בחיל הים של ארצות הברית בשני עובדים של משרד הביטחון ופצע אדם נוסף קשה, בבסיס חיל הים האמריקני בפרל הארבור שבהוואי. בהמשך, שם היורה קץ לחייו. כוחות הצלה הוזעקו למקום, שערי הבסיס נסגרו וסגר הוטל על האזור.

הבסיס, שנמצא מערבית לבירה הונולולו, מאכלס את הספינות והצוללות של הצי האמריקני באוקיינוס השקט. בעוד יומיים יצויין יום השנה למתקפה על פרל הארבור, שהתרחשה ב-7 בדצמבר 1941, במהלך מלחמת העולם השנייה. המתקפה, שבוצעה בהפתעה על ידי מטוסים של צבא יפן, וגרמה לארצות הברית להצטרף לבעלות הברית במאמצי המלחמה.

כזכור, לפני כשבועיים נורו לפחות עשרה בני אדם, מתוכם ארבעה נהרגו, באירוע ירי בחצר בית בקליפורניה שבארה"ב במהלך מסיבת צפייה במשחק פוטבול. אדם נוסף נלקח לבית החולים כשהוא במצב אנוש, והפצועים הנוספים פונו לבית החולים עם פציעות שלא מסכנות חיים, כך לפי דיווחים בתקשורת במדינה. הקורבנות ככל הנראה בגילאי 25-30.

האירוע התרחש כאמור בחצר אחורית של בית, בו נכחו כ-35 אנשים בעת הירי, כשחשוד התגנב למקום והחל לירות לתוך ההמון. שכנים סיפרו שהם שמעו מספר יריות. עדיין לא נעצרו חשודים אך המשטרה עוברת בין השכנים במטרה לאסוף עדויות וצילומי אבטחה. סגן מפקד המשטרה המקומית ציין כי אין אינדיקציה שהיורה הכיר את הקורבנות בשלב זה של החקירה.