"לה ביג מק": הצרפתים מתאהבים מחדש ברשת המזון המהיר מקדונלדס

לאחר 40 שנים של יחסי אהבה-שנאה, שבהם רבים מחו נגד ענקית המזון המהיר ואפילו זרקו דשן לתוך הסניפים, צרפת היא השוק הגדול ביותר מחוץ לארצות הברית. "הצליחה להתאים עצמה לחך המקומי"

זמן צפייה: 02:21
הצרפתים אולי מזוהים עם גבינות, בגט וקרואסון, וידועים כאבירי הקולינריה של העולם עם מנות שבלולים ורגלי צפרדעים, אבל מסתבר שאחת המסעדות האהובות עליהם היא בכלל - מקדולנדס. פארה ומייגן, תושבות פריז, אמרו: "הרשת התאימה את עצמה כאן לחך של הצרפתים". 40 שנים חלפו מאז שנחתה ענקית המזון המהיר "מקדולנדס" בבירת האוכל של העולם. יחסי האהבה-שנאה לתאגיד האמריקני המייצג תזונה לקויה ותרבות קפיטליסטית, כללו בעבר השחתה של סניפים על ידי חלקאים מקומיים כשהם מציעים במקביל טעימות של גבינות רוקפור, ומפגינים שזרקו ערימות של דשן לתוך חנויות הרשת. לכתבות נוספות בחדשות 13: הנקמה מוגשת קרה: קיבלה צ'יפס פושר במקדונלד'ס – ופתחה בירי מק-חרם: קמפיין הימין נגד מקדונלדס – שמסרבת לפעול ביו"ש רבבות דורשים ממקדונלדס: ותרו על צעצועי פלסטיק בארוחות הילדים
מקדונלדס
מקדונלדס | צילום: Shutterstock
אבל כעת, "לה ביג מק" והצ'יפס המפורסם של "מקדו", כפי שמכונה שהרשת מכונה בצרפת, כבשו את מדינת הבגט והגבינה. 1.8 מיליון מנות מוגשות בסניפיה מידי יום, והיא השוק הגדול ביותר מחוץ לארצות הברית ביחס לאוכלוסיה. כמו כן, הסניף עם המכירות הגדולות ביותר בעולם נמצא בדיסנילד שבפריז. כמו בכול מדינה, התפריט עובר התאמה לחך המקומי. בעבר מכרו ברשת את המק-בגט, וכיום אפשר למצוא מקרונים כמעט בכל סניף.