מקרון על עריפת ראש המורה בצרפת: "פיגוע איסלאמיסטי"

נשיא צרפת הגיע לבית הספר ליד פריז שבו לימד המורה להיסטוריה שנרצח אחרי שהציג בכיתה תמונות של הנביא מוחמד, והתייחס לתקרית: "הם לא ינצחו, אנחנו נפעל"

זמן צפייה: 02:20

נשיא צרפת עמנואל מקרון הגיע הלילה (שבת) לבית הספר של המורה להיסטוריה שראשו נערף ליד פריז, וקרא למעשה "פיגוע טרור איסלאמיסטי".

מקרון הוסיף שהמורה נרצח בשל העובדה "שלימד על חופש הביטוי", והדגיש: "הם לא ינצחו, אנחנו נפעל".

נשיא צרפת עמנואל מקרון בזירת הפיגוע ליד פריז | צילום: רויטרס

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

שיא נדבקים מדאיג בעולם: כ-400 אלף אובחנו ביממה

גנץ שוקל: אם נתניהו לא יקדם את התקציב – הכנסת תפוזר בנובמבר

לאור הירידה בתחלואה: יוכפל מספר הישראלים שיוכלו להיכנס ליוון

כאמור, מורה בחטיבת ביניים, שהציג תמונה של הנביא מוחמד בכיתה, נרצח אתמול בעריפת ראש בפרבר של הבירה הצרפתית. המפגע, בן 18 שנולד במוסקבה, נורה ומת על ידי שוטרים שהגיעו לזירה. על פי עדי ראייה, הדוקר צעק "אללה אכבר".

בחודש שעבר נפצעו שני עיתונאים של סוכנות הידיעות Premières Lignes באירוע דקירה שאירע מחוץ למקום שבו פעלה בעבר מערכת העיתון "שארלי הבדו" בפריז. על פי הדיווחים, גבר חמוש בסכין הגיע לאזור, צעק "אללה אכבר" והחל לתקוף את השניים. אחד מהם במצב קשה - אך לא נשקפת סכנה לחייו.

עריפת ראש בפרבר של פריז
עריפת ראש בפרבר של פריז | צילום: חדשות 13

המשטרה עצרה שני חשודים, וטענה כי על בגדיו של אחד מהם היו כתמי דם. כרגע, המניע לתקיפה לא ברור, אך משרד התובע ללוחמה בטרור אחראי על התיק. לאחרונה, כחמש שנים לאחר הפיגוע שאירע במשרדי העיתון, "שארלי הבדו" פרסם שוב קריקטורה על הנביא מוחמד. המגזין הסאטירי, כאמור, כבר לא פועל מהמקום שבו אירע הפיגוע, אולם מי שכן היא סוכנות הידיעות שבה עובדים הפצועים - Premières Lignes.

אחד העובדים בסוכנות סיפר לכלי תקשורת בצרפת כי הפצועים הם גבר ואישה, וכי במערכת לא התקבלו שום איומים על מי מהעיתונאים. בתוך כך, המשטרה הורתה על עוצר יציאות של תלמידים ומורים מכמה בתי ספר שנמצאים ליד הזירה. כמו כן, נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר כי "אנחנו עוקבים אחר המתרחש". התובע הכללי בפריז הכריז על פתיחת חקירה בגין ניסיון רצח.