קירות בית הספר התמוטטו: 7 ילדים נהרגו ועשרות נפצעו בקניה

מבנה העץ ששימש בית ספר יסודי בניירובי, קרס וגרם למותם של כמה תלמידים. עשרות פונו עם פציעות שונות. "רגעים אחרי שהשארתי שם את בני, שמעתי לפתע צעקות. הוא שרד בנס"

הריסות בית הספר שקרס בניירובי, קניה
הריסות בית הספר שקרס בניירובי, קניה | צילום: רויטרס
לפחות שבעה ילדים נהרגו ו-57 נפצעו היום (שני) כתוצאה מקריסת קירות בית ספר יסודי בניירובי שבקניה. מרגרט מותוני, שבנה בן הארבע נפצע בתקרית, סיפרה: "רגעים אחרי שהשארתי אותו בכיתה ויצאתי מבית הספר, שמעתי לפתע צעקות", והוסיפה: "בני שרד בנס". מבנה העץ ששימש את בית הספר "פרשס טאלנט טופ סקול" התמוטט דקות ספורות לאחר תחילת יום הלימודים. עשרות תלמידים, כאמור, נפצעו ופונו לבית החולים בעיר. בזכות העובדה שהקריסה התרחשה בשעת בוקר מוקדמת, וחלקם לא הספיקו להגיע לכיתה - הם ראו את ההתמוטטות, והספיקו להימלט מהמקום.
בית ספר קרס בניירובי שבקניה
בית ספר קרס בניירובי שבקניה | צילום: רויטרס
לכתבות נוספות בחדשות 13: אם לילדים מהגן של כרמל מעודה: "לא צריכה להסתובב בינינו" החשד לאונס קבוצתי בדרום: הנער החשוד שוחרר למעצר בית אם הילדה שעפ"י החשד נאנסה במקלט בי"ס בדרום: "כל הבית הרוס" הקומה הראשונה של הבניין קרסה וגרמה לכך שתלמידים נקלעו מתחת להריסות, כך אמר ג'ון קיירי, פוליטיקאי מקומי, לערוץ טלוויזיה בקניה. עוד נמסר כי המחלצים נתקלו בקושי בהגעה לבית הספר. זאת, בשל ההתקהלות הגדולה סביב אזור בית הספר. מנהל בית הספר, מוזס נדירנגו, האשים את הקריסה בבניית צינור ביוב סמוך למקום, שלדבריו  "החליש את היסודות של הבניין".