דיווח: תוכנת "פגסוס" הושתלה במכשיר במעונו של בוריס ג'ונסון

מתוך חקירה על השימוש בתוכנת הרוגלה של חברת NSO הישראלית עולה כי היא הושתלה במכשיר של פקיד אשר מועסק במשכן ראש הממשלה הבריטי. על פי החשד, התוכנה הושתלה ביולי 2020 בהזמנת איחוד האמירויות, אך מומחי אבטחת סייבר בריטיים טוענים כי לא ניתן להוכיח זאת

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, NSO
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, NSO | צילום: רויטרס, שאטרסטוק

חקירה על שימוש בתוכנת הרוגלה "פגסוס" של חברת NSO הישראלית בקרב ממשלות ברחבי העולם העלתה כי התוכנה הושתלה במכשיר טלפון של פקיד אשר עובד במשכן ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, כך פורסם היום (שני) בעיתון ה"ניו-יורקר" האמריקני.

על פי הדיווח של העיתונאי רונן פארו, תוכנת הריגול הושלתה במכשיר שהתחבר לרשת מספר 10 ביולי 2020, על פי החשד, בהזמנת ממשלת איחוד האמירויות הערביות. עם זאת, בכירי אבטחת סייבר בריטיים, שגם בדקו את מכשיר הטלפון של ראש הממשלה ג'ונסון כדי לוודא שלא הושתלה שם, מצאו את מקור התוכנה.

"כשגילינו על 'רשת מספר 10', הלסת שלי נפלה", אמר ג'ון סקוט ריילטון, חוקר במעבדת המחקר "Citizen Lab" שממוקמת בטורונטו, שעוקבת אחרי השימוש בפגסוס. חברת NSO הישראלית אסרה את השימוש במספרי טלפון מארצות הברית ובריטניה מאז, אך על פי הדיווח של פארו ברור כי היא עדיין בשימוש נגד פעילים ופקידי ברחבי בעולם.