"להרגיש באיטליה לכמה שעות": הישראלים שמצאו תחליפים לארץ המגף

הם מתגעגעים להרי האלפים, מדמיינים את הכפרים בפירנצה - וכמהים לריזוטו מקומי. בחודשים הקרובים לא יהיה פשוט להגיע לאיטליה - ויש מי שמנסה להביא אותה לארץ. "המצאנו אלטרנטיבה"

זמן צפייה: 11:07

הנופים, הכיכרות, המכוניות ואיך לא - הפיצות והפסטות, הפכו את איטליה לאחת מהמדינות האהובות ביותר על הישראלים. באופן מצער, מגפת הקורונה הכתה קשות בארץ המגף ומי שהיו רגילים לבקר בהרי האלפים אחרי שאכלו ריזוטו ושתו לימונצ'לו, נאלצו השנה למצוא תחליפים אחרים.

אחד מהם הוא השף בני בן ישראל, טייס קרב לשעבר שמגדיר עצמו "איטליולוג", כזה שמכור לאיטליה בכל רמ"ח איבריו - וטס לשם לפחות עשר פעמים בשנה. "לפני שנה היינו בכפר קטן ליד פירנצה", סיפר בן ישראל בעודו פורס מפת פיקניק על שולחן בשדות האורגניים שבהוד השרון. הוא, כך הסביר, מנסה לשחזר את החוויה האיטלקית, ומודה שהצליח: "הסידור נראה בדיוק ככה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה סמוך לדמשק – מערכות ההגנה הופעלו

קרוב ל-4,000 נדבקים אובחנו אתמול – 4.1% מהבדיקות חיוביות

עד לאן אפשר לצאת וכמה זמן יימשך? המדריך המלא לסגר השלישי

אוכל איטלקי
אוכל איטלקי | צילום: חדשות 13

ומסתבר, שבן ישראל רוצה להעניק את אותה חוויה לכל מי שמתגעגע לקצת חו"ל - מבלי לעלות על טיסה או להידרש לבדיקת קורונה לפני כן. "החדשות הטובות הן שבאמת המצאנו אלטרנטיבה", טען. "אנחנו מביאים את איטליה לאנשים הביתה, והם מרגישים לכמה שעות כאילו הם ממש נסעו לשם".

אז אומנם האור בקצה המנהרה נראה באופק - אבל בן ישראל, וכמוהו עוד רבים, כבר לא יכולים לחכות. ימי הפוסט-חיסון שבהם איטליה ויחד איתה גם העולם כולו יחזור מלהיות אדום וסגור, לשמח, מלא חיים, תיירים, תרבות, טיולים ואוכל נמצא ממש מעבר לפינה, וכל שנותר זה להמתין בסבלנות. "הגעגועים... זה כבד על הלב", סיכם.