"דוריאן" ירד לדרגה 2; הישראלים בפלורידה: "מוכנים לסופה"

דניאל נתן וגיא הראל המתגוררים בחוף המזרחי של ארה"ב סיפרו על ההכנות להוריקן שנחלש - אך עושה את דרכו לאזור: "נערכנו בהתאם, אבל הסופה נראית פחות מאיימת מהמצופה. החיים מתנהלים בשגרה"

זמן צפייה: 02:22

ההוריקן "דוריאן", שעושה את דרכו לחוף המזרחי של ארצות הברית לאחר שהיכה בעוצמה באיי בהאמה, ירד היום (שלישי) לקטגוריה 2, זאת לאחר שבשעות הבוקר הוא ירד לדרגה 3. תושבי צפון מזרח פלורידה, ג'ורג'יה וצפון קרולינה, עם זאת, ממשיכים להיערך ולהכין את עצמם לפגיעת הסופה הטרופית.

דניאל נתן וגיא הראל, ישראלים המתגוררים בפלורידה, סיפרו לתוכנית "העולם הבוקר" על התחושות בצל הסערה המתקרבת שנחלשה: "אני מאמין שמחר בערב זה יתפתח לסופה יותר חזקה", סיפר נתן. "אך עושה רושם שהסופה לא מאיימת כמו שציפינו. עד עכשיו חווינו מעט רוחות אבל אנחנו ערוכים".

לכתבות נוספות בנושא: 

"טרגדיה היסטורית": 5 הרוגים באיי בהאמה מהוריקן "דוריאן"

הוריקן "דוריאן" הכה באיי הבהאמה: בן 7 נהרג – אחותו נעדרת

בארה"ב נערכים: הוריקן "דוריאן" התחזקה לעוצמה הגבוהה ביותר

[brightcove_iframe video_id='news-abroad-20190903-0930' autoplay='0' credit='' desc='ריאיון עם ישראלים המתגוררים בפלורידה' kid='1_sgnanx0x' duration='183'']

נתן סיפר על ההכנות שנדרש לעשות על מנת להתכונן לבוא הסופה: "הכנו המון מים, קופסאות שימורים וממתקים וגם כמה בקבוקי יין ודלק". עוד סיפר על שגרת החיים ברקע ההכנות לבוא הסערה: "רוב המקומות באזור סגורים אבל החיים מתנהלים בשגרה, אתמול היינו בבריכה ובחוף הים".

תושבים מקומיים ממלאים שקיות חול כדי להגן על בתיהם לקראת בואו של ההוריקן דוריאן לפלורידה, ארה''ב
תושבים מקומיים ממלאים שקיות חול כדי להגן על בתיהם לקראת בואו של ההוריקן דוריאן לפלורידה, ארה''ב | צילום: רויטרס

ראש ממשלת איי בהאמה יוברט מיניס אישר הלילה שלפחות חמישה בני אדם נהרגו באיי אבאקו כתוצאה מפגיעת הוריקן "דוריאן" באיי בהאמה. עוד אמר מיניס כי "אנחנו נמצאים בעיצומה של טרגדיה היסטורית", והוסיף שכוחות ההצלה יענו לכלל הקריאות ברגע שמזג האוויר יאפשר זאת. עקב ההצפות הקשות, הרשויות במדינה דוחקות בתושבים למצוא אמצעי ציפה.

כאמור, ההוריקן ירד ברמתו מסופה בדרגה 4 לסופה בדרגה 3. אתמול הסופה הכתה באיי בהאמה בעוצמה, וגרמה למותו של לצ'ינו מקינטוש בן השבע, שטבע למוות בעת שמשפחתו ניסתה לעבור אל מקום מבטחים מביתם שבאי אבקו. הסופה הטרופית, שפגעה באיים בעוצמה חמש, היא החזקה ביותר שנמדדה באי מאז שנת 1992. כתוצאה מההוריקן, הרחובות באי אבקו הוצפו, בתים רבים נהרסו ועצים נעקרו ממקומם