דיווח: ישראל ביצעה מתקפת סייבר נגד מתקן ימי באיראן

ה"וושינגטון פוסט" פרסם כי הפגיעה בנמל הימי בדרום המדינה שיתקה אותו למשך ימים רבים. גורם ישראלי לא רשמי אמר לעיתון כי מדובר בנקמה על מתקפת הסייבר של טהראן נגד מתקן המים בארץ

זמן צפייה: 00:44

ישראל ביצעה לאחרונה תקיפת סייבר נגד מתקן ימי איראני, וגרמה לשיתוקו למשך ימים רבים - כך פורסם הלילה (שלישי) ב"וושיגנטון פוסט". גורמים אמריקנים אמרו לעיתון כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה המדויקת שגרמה, לטענת איראן, לנזקים רבים בנמל שנמצא בדרום המדינה.

"הפגיעה הייתה מדויקת וחמורה ממה שדיווחו באיראן", אמר גורם אמריקני לעיתון. לטענת ה"וושינגטון פוסט", גורמים ישראלים לא רשמיים אישרו את הידיעה ואמרו כי המתקפה באה בתגובה לניסיון תקיפה של פצחנים האקרים איראניים בחודש שעבר נגד מתקני אנרגיה ישראלים. אין אישור לידיעה זו מכל גורם בישראל.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"זה היה מרחץ דמים": הישראלי שהואשם בעוקץ מכונות ההנשמה מדבר

עוד הכבדה בעומס החום: השרב הכבד מגיע לשיאו

שגריר ישראל בארה"ב: צריך לספח לפני הבחירות – ביידן עלול לנצח

ספינה איראנית יורה
ספינה איראנית | צילום: רויטרס

כזכור, לפני כשבועיים פורסם בחדשות 13 כי שרי הקבינט המדיני ביטחוני דנו במתקפת הסייבר החריגה שבוצעה נגד תשתיות מים אזרחיות בישראל לפני כחודש, ודווחה לראשונה באתר YNET, אלא שאז לא היה ברור מי הגורם שעמד מאחוריה. לפי דיווח ברשת "פוקס", איראן היא שעמדה מאחורי מתקפת הסייבר הזו. ישיבת הקבינט התקיימה תחת מעטה חשאיות והשרים התבקשו לחתום על טפסי סודיות.

בכירים ישראלים אומרים כי המתקפה לא גרמה לנזק משמעותי מלבד כמה תקלות במתקני מים של כמה מועצות מקומיות. עם זאת, לדבריהם, בישראל רואים במתקפה הזו הסלמה משמעותית מצד האיראנים וחציית קו אדום – במיוחד לאור העובדה שהיה מדובר במתקני מים אזרחיים. בכיר ישראלי אמר לחדשות 13: "זו מתקפה שמנוגדת לכל הקודים גם במלחמה. אפילו מהאיראנים לא ציפינו לכזה דבר. זו מתקפה שאסור לעשות".