למרות הסכנה: האנשים שיורים בקרחונים - כדי להפיק מים יוקרתיים

עסקי המים הייחודיים צוברים תאוצה, ובקבוק עשוי להימכר בארה"ב ב-150 דולר. הירי, שמתבצע כדי לא להסתכן בהתנגשות בחלק שמתנתק מהקרחון, מתרחש בעיקר בחופי מזרח קנדה. "גדולים מאי פעם"

זמן צפייה: 02:11
יש כאלה שמצליחים להשיג נחמה קטנה מסכנת ההתחממות הגלובלית: אנשים שיורים בקרחונים ומפיקים מהם מי שתייה, הנמכרים בהרבה מאוד כסף. הדבר נהיה נפוץ בעיקר בחופי מזרח קנדה, שם, יש הטוענים, אפשר להפיק מקרח הקרחונים את המים הטהורים ביותר בעולם. למי שלא מנוסה בענייני הירי, צפויה סכנה. כ-90 אחוזים מהקרחון נמצאים מתחת למים, ולכן מסוכן להתקרב אליו. גוש קרח שהתנתק מהקרחון השלם עלול להתנגש בסירה בעוצמה כזאת שתחתוך אותה לשניים. על כן, אם רוצים לירות ולנתק גוש קרח, יש לשמור על מרחק. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  50 שנה לקלאסיקה של הביטלס: מאות הצטלמו במעבר החצייה באבי רוד נתניהו בזירת הפיגוע: "החקירה מתקדמת – נשיג את מי שביצע הרצח" על רקע העימות עם המבקר: חברי ועדת ההיתרים התפטרו מתפקידם
גוש קרחון שנאסף להפקת מי שתייה
גוש קרחון שנאסף להפקת מי שתייה
ירי בקרחונים להפקת מי שתייה יוקרתיים
ירי בקרחונים להפקת מי שתייה יוקרתיים
עסקי המים הללו נתנו תנופה חדשה לכלכלה. בארצות הברית, בקבוק מי קרחון יכול להימכר בלא פחות מ-150 דולר. "אנחנו מייצאים הרבה אל מעבר לים – לאירופה, סינגפור, דובאי", אמר מייצר מי הקרחונים הקנדי, קרי שאולק, מנהל חברת iceberg. "אנחנו כנראה גדולים הרבה יותר היום מכפי שהיינו אי פעם".
בקבוקי מי הקרחונים iceberg
בקבוקי מי הקרחונים iceberg