"הכי נורא בעולם": הישראלית שנכלאה בפרו משחזרת את התקופה הקשה

הודיה מונסונגו, צעירה בעלת צרכים מיוחדים, נעצרה אשתקד לאחר שבמזוודה שלה הוסלקו 28 קילוגרם קוקאין. כעת, היא מספרת ממעצר הבית על אחד מבתי הכלא האכזריים בעולם - ועל המאבק לחזור לישראל

זמן צפייה: 14:27
לפני כשנה נעצרו שתי ישראליות בשדה התעופה בפרו, כשבמזוודות שלהן היו מוסלקים 28 קילוגרם קוקאין בשווי מיליוני שקלים, ומשם נלקחו לאחד מבתי הכלא האכזריים בעולם. אחת מהן, הודיה מונסונגו, שככל הנראה הופללה, שוחררה לאחרונה למעצר בית בפרו. כעת, משפחתה נלחמת על חזרתה ארצה. בריאיון בלעדי לחדשות 13, סיפרה הודיה, בעלת צרכים מיוחדים, על רגעי המעצר המלחיצים בשדה התעופה וגם על מה שחוותה מאחורי הסורגים. "היינו צריכות לטוס ב-11 בבוקר", שחזרה הודיה, "ואז באו שוטרים שעקבו אחרינו. הם דיברו איתנו ולא הבנתי מה הם רוצים. בהמשך, תפסו אותי שני גברים ונבהלתי. בכיתי. צעקתי שם מאוד". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> טראמפ: "הסיפוח ירד כרגע מהשולחן – ישראל עשתה ויתור גדול" גם הלילה: צה"ל תקף מטרות של חמאס בעזה בתגובה לבלוני התבערה רה"מ בנאום לאחר ההסכם עם האמירויות: "פריצת דרך לשלום במזה"ת"
הודיה מונסונגו, הישראלית שנעצרה בפרו
הודיה מונסונגו, הישראלית שנעצרה בפרו | צילום: חדשות 13
"זה הכלא הכי נורא בעולם", אמרה לאילה חסון, "יש שם בנות שאנסו את הילדים שלהן, יש רוצחים, אנשים עם סמים ואפילו ראש עיר". בכלא, חמישה תאים גדולים, "שבכל אחד מהם 24 בנות. זה צפוף", המשיכה לספר, "אחת ישנה במזרן על הרצפה, אחת אחרת ישנה ראש-זנב. יש הרבה מאוד אלימות, הבנות משתמשות שם בידיים ולא בפה". מונסונגו בת ה-25, תושבת הדרום, מאובחנת ברמת התפתחות של ילדה בת 11, אפילו לא ידעה מה זה קוקאין - עד שנכנסה לכלא. "היום אני יודעת כי ראיתי, אבל לא ידעתי". אז מי פיתתה אותה לטוס לחו"ל כדי לשמש שמרטפית במהלך הנסיעה לשני ילדים קטנים? איך התברר שהודיה והקטנים היו רק כיסוי לעסקת הסמים? ומדוע חרב המאסר וכתב האישום עדיין לא הוסרו? לתרומות היכנסו לעמוד הפייסבוק: "מצילים את הודיה".