כמה עלה הטלפון של אדולף היטלר?

מכשיר הטלפון הישן באמצעותו העביר הצורר הנאצי את פקודותיו המזוויעות נמכר במכירה פומבית בארה"ב

הטלפון של היטלר - נמכר
הטלפון הפרטי של הצורר הנאצי אדולף היטלר, בו עשה שימוש כדי להעביר את פקודות ההשמדה שלו במהלך מלחמת העולם השנייה, נמכר במכירה פומבית תמורת סכום של 243 אלף דולר. בית המכירות הפומביות בארה"ב תיאר את הטלפון האדום של היטלר בתכניה שלו כ"כלי ששימש את האיש הכי רשע בהיסטוריה". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת טלפון החוגה הנושן, היה שחור במקור, אך במהלך השנים הוא נצבע באדום בוהק. יש עליו צלב קרס, תבליט של סמל הנשר הנאצי המוכר ושמו של היטלר טבוע מאחור. את הטלפון קיבל קצין הבריטי בשם ראלף ריינר מקצין רוסי שהגיע לבונקר של היטלר בברלין ב-1945 אחרי תבוסתם של הנאצים.
שמו של הצורר וצלב הקרב נחרתו על הטלפון
שמו של הצורר וצלב הקרב נחרתו על הטלפון
יותר מ-70 שנה אחרי, בית המכירות הפומביות "אלכסנדר" במדינת מרילנד שבארה"ב טען בפירוט של המוצג לפני המכירה כי הטלפון אמנם עובד, אבל צריך לעבוד קשה כדי לחבר אותו. המחיר ההתחלתי היה 100 אלף דולר, "בגלל שהמכשיר נדיר מאוד". על פי בית המכירות, הטלפון היה צמוד להיטלר כשהוא נסע ברכבת או ברכב - גם במהלך סיורים בשדה הקרב ובמפקדות הניידות של המנהיג הנאצי.
543
באותה מכירה פומבית נמכרה גם דמות של כלב מחרסינה שהיה בבעלותו של היטלר - רועה גרמני בשם בלונדי שליווה אותו בסרטוני תעמולה נאצים רבים. פסל החרסינה נמכר תמורת 21 אלף דולר.