השפים הגדולים של צרפת יורדים לעם – ומבשלים בתחנות רכבת

אחת לשנה שפים עטורי כוכבי מישלן פוקדים תחנות מרכזיות ברחבי המדינה לחגיגה קולינרית שכבר הפכה למסורת. השנה הוזמנו בשלנים חובבנים לבשל לצד המומחים לתחרות "תחנת המטבח"

זמן צפייה: 01:57
תחנות רכבת הן תחנות מעבר בין הבית לעבודה, לחופשה או כל יעד מרוחק אחר. העוברים ושבים בתחנות נוהגים "לחטוף" משהו מהיר בדוכני המזון ולהמשיך בדרכם, אך השבוע בכמה ערים בצרפת, שווה היה להתמהמה בתחנות הרכבת המרכזיות, או אולי אפילו להגיע במיוחד. החגיגה הקולינארית הזאת כבר הפכה למסורת. אחת לשנה נוסעים סקרנים או מבקרים שהגיעו במיוחד יכולים להנות ממיטב הגסטרונומיה ששפים צרפתים יכולים להציע, מביף פלרון וגזרים על מצע פירה של שף המישלן טיירי מרקס, ועד תחליב הגבינה ולחם מוחמץ של שף המישלן מישל רוסטה. עוד בחדשות 13: אחרי עשור ב-NBA: עומרי כספי חוזר לקבוצה שבה גדל הקריירה, החיים לבד והגעגוע לילדים: חנה לסלאו בשיחה גלוית לב מקפה שחור ועד אספרסו קצר: כך הפכה ישראל למעצמת קפה
פסטיבל קולינרי בתחנות רכבת בצרפת
פסטיבל קולינרי בתחנות רכבת בצרפת | צילום: חדשות 13
השנה הושקה לראשונה במסגרת האירוע גם תחרות ״תחנת המטבח״, בה הוזמנו משתתפים מכל צרפת לבשל לצד השפים במחוזות המדינה, כששבעת הזוכים הגיעו אתמול (שבת) לגמר בתחנת גאר דה ליון שבפריז. תחנות הרכבת, מסמליה של צרפת, הן רקע הולם ביותר לחגיגת האוכל: עוד מקום שאפשר להנות ממנו מארוחות גורמה - גם אם הן רק על הדרך.