הלחץ על אנקרה גובר: "האיחוד האירופי צריך להטיל עליה סנקציות"

נשיא האיחוד האירופי אמר שעל המדינות להתכנס ולאמץ מדיניות קשוחה יותר נגד ארדואן בשל הפלישה לסוריה, והוסיף כי יש להשעות את הדיון על צירוף טורקיה לאיחוד

המלחמה בצפון סוריה: שר החוץ האמריקני יגיע לביקור בישראל
זמן צפייה: 01:38
המלחמה בצפון סוריה: נשיא האיחוד האירופי דיוויד סאסולי תקף את המדיניות הטורקית עקב המבצע בצפון סוריה ואמר כי "האיחוד האירופי צריך לאמץ סנקציות קשוחות יותר נגד טורקיה". עוד הוסיף סאסולי שיש להשהות את הדיון בנוגע לצירוף טורקיה לאיחוד האירופי. בתוך כך, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שוחח בטלפון עם שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף והשניים סיכמו שהם מוכנים לסייע בשיחות בין הכורדים לסוריה. לכתבות נוספות בנושא >>  פנס וארדואן נפגשו באנקרה; אסד: נמשיך להגיב לתוקפנות הטורקית דיווח: ארדואן השליך את המכתב שקיבל מטראמפ לפח ארדואן: "נמשיך הלחימה בסוריה עד השגת הניצחון האולטימטיבי"
ראש ממשלת טורקיה, טאיפ ארדואן
ראש ממשלת טורקיה, טאיפ ארדואן | צילום: GettyImages/אימג'בנק
מוקדם יותר היום, סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נפגש באנקרה עם נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. זאת, במטרה לשכנע את הנשיא הטורקי לחדול מהמבצע שמוביל האחרון בצפון סוריה. שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הגיע אף הוא לאנקרה, וייקח גם כן חלק בניסיונות השכנוע האמריקניים. ביקור הבכירים בטורקיה מגיע יום לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ איים בהטלת סנקציות כבדות על אנקרה. בתוך כך, נשיא סוריה בשאר אסד נועד עם היועץ העיראקי לביטחון לאומי, פאלח אל-פיאד. במהלך הפגישה התייחס אסד למתיחות בגבול הטורקי, ואמר כי התוקפנות הטורקית היא בגדר "פלישה חצופה וברורה". לדבריו, סוריה כבר הגיבה בעבר לתוקפנות מסוג זה על ידי פגיעה בשלוחות הטרור הטורקיות, והיא תמשיך לעשות זאת "בכל דרך ובכל מקום". במהלך הפגישה קיבל אסד אגרת מראש הממשלה העיראקי, שבה קרא להמשך שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, בצל ההתפתחויות האחרונות באזור. לאחר ביקורו באנקרה, צפוי שר החוץ פומפאו להגיע לביקור בזק בישראל כדי לדון במצב בסוריה, על רקע החלטתו של הנשיא טראמפ להוציא את הכוחות האמריקנים מצפון המדינה, כך נודע אתמול לחדשות 13 מפי פקידים ישראלים בכירים.