דיווח: שומריו של אפסטין נרדמו וזייפו דוחות כדי להסתיר זאת

מנהל הכלא הפדרלי שבו התאבד עבריין המין הועבר מתפקידו ושני סוהרים הושעו. הסיבה היא פערים בין רישומים שביצעו הסוהרים לבין התיעוד במצלמות המוצבות במקום

זמן צפייה: 00:20

מנהל הכלא הפדרלי, שבו התאבד המיליארדר ועבריין המין המורשע ג'פרי אפסטין בסוף השבוע האחרון, הועבר אתמול (שלישי) מתפקידו. שני שומרים נוספים שהיו אמורים להשגיח על המיליארדר הוצאו לחופשה מאולצת. זאת בעקבות ראיות לכך שהיה ניסיון לשבש מסמכי רישום שעלולים להפליל את השומרים, כך פורסם בסוכנות הידיעות AP.

על פי הנהלים, נדרשו היו שומריו לבדוק את מצבו בכל 30 דקות. החוקרים בפרשה גילו כי במשך מספר שעות לפני ההתאבדות לא נעשו בדיקות אלו. צילומי הווידאו מתוך הכלא מראים כי לא נעשו בדיקות בתאו של אפסטין וכי התיעוד אינו תואם את הרישומים של הסוהרים. כעת השומרים חשודים שזייפו את דוחות הרישום על מנת להסתיר זאת.

לכתבות נוספות בנושא >>

פרשת ג'פרי אפסטין: ה-FBI פשט על "אי הפדופילים" בקאריביים

היום שהיה 11.08.19 התכנית המלאה – התאבדותו של אפסטין

"קביעת נסיבות מותו של אפסטין מתעכבת בשל היעדר מצלמות בתאו"

ג'פרי אפשטיין
ג'פרי אפשטיין | צילום: gettyimages

על פי דיווחים נוספים בניו יורק טיימס וברשת cbs, שומריו של אפסטין, שהה בבידוד והיה אמור להיות תחת השגחה מיוחדת, ישנו במשך שלוש השעות שבהן לא בוצעו בדיקות בתא.

אפסטין היה עצור לקראת משפטו בגין סחר בבני אדם למטרות זנות וניצול מיני. לאחר שנמצא תלוי בתאו, הובהל לבית חולים בעיר - ושם נקבע מותו לאחר כשעה. משרד המשפטים האמריקני וה-FBI פתחו בחקירת האירוע.

לפני כשבועיים דווח ברשת NBC כי אפסטין בן ה-66, נמצא בתאו כשהוא פצוע עם חבלות על צווארו. גורמים מקורבים לחקירה ציינו שכשמצאו אותו הכרתו הייתה מעורפלת, ושייתכן שהוא ניסה להתאבד. לפני המקרה, הועבר עבריין המין לבידוד לאחר שאסירים אחרים איימו עליו.