גם לאחר תוצאות נתיחת הגופה: המסתורין סביב מות אפסטין נמשך

ה"וושינגטון פוסט" דיווח כי תוצאות נתיחת גופתו חשפו כי בצווארו של אפסטין נשברה עצם האופיינית למוות בתלייה. עם זאת, מומחי ראיות פורנזיות טענו כי מדובר בשבר האופייני לרצח בחניקה

זמן צפייה: 02:33

המסתורין סביב מותו של המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפסטין נמשך, עם דליפת תוצאות נתיחת גופתו הלילה (חמישי), המעידות כי סבל מעצמות שבורות רבות בצווארו, כך אמרו שני גורמים המעורים בנושא ל"וושינגטון פוסט".

אחת מהעצמות הללו הייתה עצם הלשון, כך על פי תוצאות הנתיחה, ששבירה שלה עשויה להתרחש אצל אנשים התולים את עצמם, במיוחד אם הם מבוגרים – כך לדברי מומחים לראיות פורנזיות. עם זאת, שבירה של עצם הלשון נפוצה יותר בקרב קורבנות של רצח בחניקה.

הפרטים הללו הם הראשונים שנחשפים לאחר נתיחת הגופה של אפסטין, ששומרי הכלא הפדרלי במנהטן מצאו אותו ביום שבת בבוקר תלוי בתאו.

לכתבות נוספות בנושא >>

פרשת ג'פרי אפסטין: ה-FBI פשט על "אי הפדופילים" בקאריביים

היום שהיה 11.08.19 התכנית המלאה – התאבדותו של אפסטין

דיווח: שומריו של אפסטין נרדמו וזייפו דוחות כדי להסתיר זאת

טראמפ ואפסטין | צילום: getty images

בתוך כך, דיווח ה"ניו יורק פוסט" כי אפסטין אמר לעורכי דינו כי שותפו לתא, שוטר לשעבר שמואשם ברציחתם של ארבעה סוחרי סמים במדינת ניו יורק ועלול להישלח לגזר דין מוות, הוא זה שגרם לפציעות שנצאו על צווארו לפני כחודש. גורם המעורה בנושא אמר ל"ניו יורק פוסט" כי "אפסטין טען שהשוטר תקף אותו, ושזו הסיבה שהפסיקו את מעקב ההתאבדות".

שלשום הועבר מתפקידו מנהל הכלא הפדרלי, שבו התאבד אפסטין. שני שומרים נוספים שהיו אמורים להשגיח על המיליארדר הוצאו לחופשה מאולצת. זאת בעקבות ראיות לכך שהיה ניסיון לשבש מסמכי רישום שעלולים להפליל את השומרים, כך פורסם בסוכנות הידיעות AP.

על פי הנהלים, נדרשו היו שומריו לבדוק את מצבו בכל 30 דקות. החוקרים בפרשה גילו כי במשך מספר שעות לפני ההתאבדות לא נעשו בדיקות אלו. צילומי הווידאו מתוך הכלא מראים כי לא נעשו בדיקות בתאו של אפסטין וכי התיעוד אינו תואם את הרישומים של הסוהרים. כעת השומרים חשודים שזייפו את דוחות הרישום על מנת להסתיר זאת.

ג'פרי אפשטיין
ג'פרי אפשטיין | צילום: gettyimages

על פי דיווחים נוספים בניו יורק טיימס וברשת cbs, שומריו של אפסטין, שהה בבידוד והיה אמור להיות תחת השגחה מיוחדת, ישנו במשך שלוש השעות שבהן לא בוצעו בדיקות בתא.

אפסטין היה עצור לקראת משפטו בגין סחר בבני אדם למטרות זנות וניצול מיני. לאחר שנמצא תלוי בתאו, הובהל לבית חולים בעיר - ושם נקבע מותו לאחר כשעה. משרד המשפטים האמריקני וה-FBI פתחו בחקירת האירוע.

לפני כשבועיים דווח ברשת NBC כי אפסטין בן ה-66, נמצא בתאו כשהוא פצוע עם חבלות על צווארו. גורמים מקורבים לחקירה ציינו שכשמצאו אותו הכרתו הייתה מעורפלת, ושייתכן שהוא ניסה להתאבד. לפני המקרה, הועבר עבריין המין לבידוד לאחר שאסירים אחרים איימו עליו.