סיפור האהבה בצרפת: המועמד לנשיאות שהתחתן עם המורה שלו

המרוץ לארמון האליזה מספק עניין רב לצרפתים,בגלל שעמנואל מקרון, המועמד שעוד לא חגג 40 ונישא למורה שלו לספרות

המועמד לנשיאות שמרתק את צרפת: קוראים לו עמנואל מקרון. הוא עוד לא בן 40, אין לו מפלגה גדולה מאחוריו, חייו האישיים סוערים ומסקרנים במיוחד - ונכון להיום, יש לו סיכוי לא רע בכלל להפוך לנשיא החדש של הרפובליקה הצרפתית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מקרון נחשב למועמד מוביל במרוץ המרתק לנשיאות צרפת בחודש מאי הקרוב, אך גם למועמד יוצא דופן. מעבר לגילו הצעיר (39) והעובדה שהוא רץ באופן עצמאי לתפקיד ומייצג את המרכז בלי מפלגה גדולה מאחוריו, מה שבאמת מעניין את הצרפתים היא הזוגיות שלו ושל בריז'יט טרונייה, אשתו שגדולה ממנו ב-24 שנים - והייתה המורה שלו לספרות בתיכון. מקרון וטרונייה נפגשו לראשונה בתיכון בעיר אמיאן שבצפון צרפת, מקום שבו הוא למד - והיא לימדה. מערכת היחסים ביניהם החלה כקשר אסור בין תלמיד מחונן בן 15 למורה בת 40, נשואה ואם לשלושה ילדים. בזמן שמקרון שיחק בבית הספר בהצגה שטרונייה ביימה - השניים גם ניהלו קשר רומנטי מאחורי הקלעים.
מנהל רומן עם מקרון? מתיו גאלה
מנהל רומן עם מקרון? מתיו גאלה
כשהוריו של מקרון הצעיר שמעו על הקשר החריג שהוא מנהל עם המורה שלו, הם מיהרו לקטוע אותו ושלחו אותו ללמוד בבית ספר אחר בפריז. אלא שמקרון הצעיר והמאוהב היה נחוש ואמר למורה שלו שהפכה לאהובתו כי הוא ישוב לזרועותיה - ויינשא לה. השמועות: מקרון מנהל רומן סודי עם גבר  כעבור מספר שנים התגרשה טרונייה מבעלה - והתאחדה מחדש עם אהובה הצעיר. "אמרתי לעצמי שאם לא אעשה את זה, אני למעשה אוותר על חיי", סיפרה טרונייה לעיתונאים הסקרנים שתהו על מהות הקשר בינה לבין מקרון הצעיר. מאז שהתאחדו מחדש, מפגינים השניים זוגיות יציבה. מקרון, כאמור, אמנם עוד לא בן 40 - אך כבר משמש כאב חורג ל-3 ילדיה של טרונייה מנישואיה הקודמים ואף כסב חורג ל-7 הנכדים שלה.
פער של 24 שנים. מקרון ורעייתו
פער של 24 שנים. מקרון ורעייתו
אלא שלצד היציבות הזוגית, צצות ועולות שלל שמועות - כשהמפורסמת שבהן היא שמקרון מנהל מערכת יחסים חשאית עם גבר - מנהל צעיר של תחנת רדיו צרפתית בשם מתיו גאלה. במסיבת עיתונאים שכינס, התייחס מקרון לשמועות - והתבדח: "אומרים לכם שאני מנהל חיים כפולים - אבל איך זה בכלל אפשרי כשאני נמצא יום ולילה עם אשתי?". בינתיים, זוכה מקרון לפופולריות בסקרים. ב-23 באפריל ייערך הסבב הראשון בבחירות לנשיאות צרפת בו יתמודדו חמישה: מקרון, לה פן, נציג המפלגה הרפובליקנית וראש הממשלה לשעבר פרנסואה פיון, מועמד הסוציאליסטים בנואה המון וז'אן-לוק מלנשון, מועמד השמאל הקיצוני. אם אף מועמד לא ישיג יותר מ-50% בסבב הזה, ייערך סיבוב שני ב-7 במאי, בו מקרון צפוי לנצח - לפחות לפי הסקרים. עד אז, ימשיכו בצרפת להתעסק ביתר שאת בחייו האישיים.