האיש העשיר בעולם שם את גורלו בידי סקר עוקבים

בעלי חברת "טסלה" אילון מאסק פרסם סקר בחשבונו בטוויטר ושאל את עוקביו אם למכור 10% ממניות החברה שבבעלותו. רוב הונו של מאסק הוא במניות ורק אם ימכור אותן ישלם מס לממשלה

אילון מאסק | צילום: רויטרס

בעלי חברת "טסלה" והאיש העשיר בעולם שהונו הוערך לאחרונה במעל 320 מיליארד דולר, אילון מאסק, החליט אמש (שבת) לשים את גורלו בידיהם של גולשי הרשת החברתית טוויטר. מאסק פרסם סקר ושאל את 65 מיליון עוקביו האם עליו למכור 10% ממניות חברת "טסלה" שבבעלותו.

הסקר מגיע בעקבות הצעה בממשל האמריקני למס מיליארדרים חדש. כל עוד מאסק רק מחזיק במניות הוא אינו משלם מס על ההון, אך אם ימכור את המניות שלו הוא ייאלץ לשלם עליהן מס. לפי הציוץ שלו, הוא יעשה כדברי הסקר, בכל תוצאה שתצא. עד הבוקר, מעל 2 מיליון גולשים כבר הצביעו כשמעט יותר מ-55% מהם הצביעו בעד המכירה.

למאסק יש 170.5 מיליון מניות ומכירה של 10% מהן מוערכת בשווי של כ-21 מיליארד דולר לפי ערך המניה בשישי האחרון. מומחים מעריכים כי בכל מקרה הוא ייאלץ למכור חלק מהמניות שלו בקרוב כי בסוף השנה יפוג תוקפן של חלק גדול מהאופציות שלו.

"שימו לב שאני לא מקבל משכורת במזומן או בונוסים בשום מקום. יש לי רק מניות, כך שהדרך היחידה שאני יכול לשלם מסים היא דרך מכירה שלהן", כתב מאסק בציוץ לאחר הסקר שלו.