זעם בבית המלוכה: הארי ומייגן לא עדכנו את המשפחה על החלטתם

על פי דיווחים בבריטניה המשפחה בארמון בקינגהאם גילתה על כוונות הדוכסים מסאסקס "לקחת צעד אחורה במעמדם" דרך התקשורת. "בני המשפחה מרגישים כאילו הם נדקרו בגב"

זמן צפייה: 02:42

דרמה בבית המלוכה הבריטי: לאחר הצהרת הנסיך הארי ורעייתו מייגן מרקל, לפיה "ייקחו צעד אחורה" ממעמדם, כלי תקשורת בממלכה המאוחדת פרסמו היום (חמישי) כי הזוג לא סיפר כלל למשפחת המלוכה על כוונותיו, ולא התייעץ עמה לפני שקיבל את ההחלטה. על פי הדיווח, המלכה והנסיכים צ'ארלס וויליאם גילו על החלטת הזוג מהתקשורת ומרגישים ש"נדקרו בגב".

כמו כן, על פי כלי התקשורת בבריטניה, משפחת המלוכה "מאוכזבת מאוד, המומה וזועמת" מהחלטת הארי ומייגן, מפני שלפי גורמים בארמון בקינגהאם, המשפחה עשתה הכול כדי לרצות את הזוג. עם זאת, משפחת המלוכה עדיין מעוניינת לתמוך ב"דוכסים מסאסקס".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הארי ומייגן מתרחקים מבית המלוכה: "מתכוונים לפרנס את עצמנו"

עיראק: רקטות נורו לעבר מתחם שגרירות ארה"ב בבגדד

40 אלף תביעות וכמיליארד ש"ח: מי ישלם על נזקי הסופה הקשה?

המלכה אליזבת', הנסיך הארי ורעייתו, מייגן מרקל
המלכה אליזבת', הנסיך הארי ורעייתו, מייגן מרקל | צילום: רויטרס

כאמור, אמש הודיעו הנסיך הארי ורעייתו כי הם "לוקחים צעד אחורה" ממעמדם, לא יכהנו עוד כ"חברים בכירים" בבית המלוכה ומתכוונים לפרנס את עצמם. זאת לאחר חודשים של שמועות על משבר ביחסים עם יתר המשפחה.

על פי ההצהרה ששוחררה על ידי ארמון בקינגהאם, הזוג מעוניין "למלא תפקיד חדש במוסד" בזמן שיחיו בין בריטניה לאמריקה הצפונית, כשבמקביל הם יתמכו במלכה. "האיזון הזה יאפשר לנו לגדל את בננו בהערכה למסורת המלכותית, ובמקביל גם לספק למשפחתנו את המרחב להתמקד בפרק הבא - השקת מוסד צדקה חדש", נכתב בהצהרה על ידי בני הזוג. בית המלוכה מסר כי הדיונים בנושא עם הזוג המלכותי עדיין בשלב מוקדם. "אנחנו מבינים את רצונם בגישה שונה, אך אלה נושאים מורכבים שייקח זמן לעבוד עליהם".

 

View this post on Instagram

 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

לפני כשלושה חודשים פורסם כי מערכת היחסים בין הנסיך הארי לאחיו הבכור וויליאם ידעה כבר ימים טובים יותר. בין האחים שוררת מתיחות, שמדווחת כבר תקופה בתקשורת הבריטית וקיבל אישור בריאיון עם הארי ששודר בתחילת השבוע במסגרת סרט תיעודי על מסעו לאפריקה. "כרגע אנחנו בהחלט הולכים בנתיבים שונים, אבל תמיד אתמוך בו ואני יודע שהוא יתמוך בי - אנחנו תמיד נשאר אחים", אמר הנסיך הצעיר בריאיון.

לא ברור מה גרם לריב בין בני המלוכה. הצהובונים הבריטיים מדווחים כי וויליאם לא אהב שאחיו ורעייתו הדוכסית מייגן מרקל "פוגעים בפרוטוקול המלכותי" בהתנהגותם, בעוד הארי מצידו, לא אהב את גישתו של אחיו הבכור כלפי רעייתו. מרקל מצידה הסבירה שחבריה הזהירו אותה שאם תתחתן עם הארי "הצהובונים יהרגו אותה", והוסיפה כי לא חשבה "שזה יהיה קל, אבל שזה כן יהיה הוגן".