הארי ומייגן מתרחקים מבית המלוכה: "מתכוונים לפרנס את עצמנו"

לאחר חודשים של שמועות על משבר ביחסים עם יתר משפחת המלוכה, "הדוכסים מסאסקס" הודיעו כי ייקחו "צעד אחורה", לא יכהנו עוד כ"חברים בכירים במשפחת המלוכה" ויחיו בין אמריקה הצפונית לבריטניה

זמן צפייה: 01:41

דרמה בבית המלוכה הבריטיהנסיך הארי ורעייתו, הדוכסית מסאסקס, מייגן מרקל, הודיעו הערב (רביעי) כי הם "לוקחים צעד אחורה" ממעמדם, לא יכהנו עוד כ"חברים בכירים" בבית המלוכה ומתכוונים לפרנס את עצמם. זאת לאחר חודשים של שמועות על משבר ביחסים עם יתר המשפחה.

על פי ההצהרה ששוחררה על ידי ארמון בקינגהאם, הזוג מעוניין "למלא תפקיד חדש במוסד" בזמן שיחיו בין בריטניה לאמריקה הצפונית, כשבמקביל הם יתמכו במלכה. "האיזון הזה יאפשר לנו לגדל את בננו בהערכה למסורת המלכותית, ובמקביל גם לספק למשפחתנו את המרחב להתמקד בפרק הבא - השקת מוסד צדקה חדש", נכתב בהצהרה על ידי בני הזוג.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מאמצע 2020: ניסויים במערכת יירוט טילים מבוססת לייזר • תיעוד

העד שהיה עם מוטי כשטבע בנהריה: "ראיתי את הרכב שוקע" • האזינו

המוקדן שטיפל בפנייה באסון המעלית: "חושש שיפילו עליי האשמה"

View this post on Instagram

 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

בית המלוכה מסר כי הדיונים בנושא עם הזוג המלכותי עדיין בשלב מוקדם. "אנחנו מבינים את רצונם בגישה שונה, אך אלה נושאים מורכבים שייקח זמן לעבוד עליהם".

לפני כשלושה חודשים פורסם כי מערכת היחסים בין הנסיך הארי לאחיו הבכור וויליאם ידעה כבר ימים טובים יותר. בין האחים שוררת מתיחות, שמדווחת כבר תקופה בתקשורת הבריטית וקיבל אישור בריאיון עם הארי ששודר בתחילת השבוע במסגרת סרט תיעודי על מסעו לאפריקה. "כרגע אנחנו בהחלט הולכים בנתיבים שונים, אבל תמיד אתמוך בו ואני יודע שהוא יתמוך בי - אנחנו תמיד נשאר אחים", אמר הנסיך הצעיר בריאיון.

לא ברור מה גרם לריב בין בני המלוכה. הצהובונים הבריטיים מדווחים כי וויליאם לא אהב שאחיו ורעייתו הדוכסית מייגן מרקל "פוגעים בפרוטוקול המלכותי" בהתנהגותם, בעוד הארי מצידו, לא אהב את גישתו של אחיו הבכור כלפי רעייתו. מרקל מצידה הסבירה שחבריה הזהירו אותה שאם תתחתן עם הארי "הצהובונים יהרגו אותה", והוסיפה כי לא חשבה "שזה יהיה קל, אבל שזה כן יהיה הוגן".