דיווח: נשיא קפריסין יחון הנערה הבריטית שהורשעה בבדיית האונס

מקורות בממשלת קפריסין מסרו ל"טיימס" הבריטי כי אם בית המשפט יגזור על בת ה-19 מאסר בפועל, ניקוס אנסטסיאדיס יאפשר לה לחזור לאנגליה. עם זאת, על פי ההערכות, הצעירה תקבל רק קנס כספי

זמן צפייה: 01:37

פרשת המין בקפריסין: על פי דיווח בעיתון "טיימס" הבריטי, נשיא קפריסין, ניקוס אנסטסיאדיס, יחון את הנערה הבריטית, שהורשעה בבדיית האונס הקבוצתי בידי נערים ישראלים, אם תקבל מחר (שלישי) מאסר בפועל. עם זאת, על פי הערכות, בית המשפט יגזור על בת ה-19 תשלום של קנס כספי בלבד.

עורך הדין ניר יסלוביץ', שייצג כמה מהנערים, מסר בתגובה: "הנני סבור שמתן חנינה מבלי שהנאשמת תביע חרטה והפנמה של הפסול שבמעשה, תרוקן מכל תוכן את ההליך הפלילי שננקט על ידה והן את הנזק הקשה שנגרם על ידה למרשיי. מושכלות יסוד שאין חנינה ללא חרטה כך יש לנקוט בהליך שבנדון גם נשיא קפריסין".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"אחותנו את": ישראלים יטוסו לתמוך בצעירה מפרשת המין לקפריסין

לאחר הרשעת הצעירה: קריאות בבריטניה לחרם תיירות על קפריסין

בריטניה תפנה לרשויות בקפריסין: "מודאגים מהוגנות משפט הצעירה"

הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה
הצעירה הבריטית מובאת לדיון בהארכת מעצרה | צילום: חדשות 13

בד בבד, בעקבות הרשעת הצעירה, החל בבריטניה קמפיין, המתנהל בין היתר ברשתות החברתיות, תחת ההאשטג BoycottCyprus# המעודד חרם תיירות על קפריסין. בתוך כך, לקראת מתן גזר הדין, קבוצה של 55 נשים וגברים מישראל בהובלת ד"ר רוחמה וייס טסה היום לקפריסין כדי לתמוך בצעירה. וייס הגדילה לעשות ולבשה חולצה הנושאת את הכיתוב: "אחותנו את. אני מאמינה לך".

כמו כן, מחר יפגינו פעילים ופעילות מול שגרירות קפריסין בישראל. "אי אפשר לשתוק מול העוול האיום שנגרם לצעירה הבריטית. לכן החלטנו באיגוד מרכזי הסיוע לצאת ולהפגין נגד החלטת בית המשפט הקפריסאי ולהביע במקביל תמיכה בצעירה", אמרה מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו. "כולי תקווה שקריאות התמיכה שלנו יעודדו את רוחה של הצעירה וכי הצעירים הישראלים שפגעו בה יפנימו שהמעשה שעשו הוא חמור, קשה ופוגעני".

שר החוץ הבריטי, דומיניק ראב, אמר בריאיון לרשת BBC כי הוא מסתייג מטוהר ההליך המשפטי שעברה הצעירה וכי פנה לשר החוץ של קפריסין ואמר לו: "המקרה מעורר דאגה רצינית באשר לאופן שבו נהגו בה ולהוגנות ההליך המשפטי שעברה". עוד ציין ראב כי "שחרור הצעירה והחזרתה בשלום הוא ראשון במעלה בחשיבותו בסדר העדיפויות שלנו. אנו קוראים לקפריסין לעשות את הדבר הנכון".

תמיכה בנערה הבריטית מחוץ לבית המשפט בקפריסין וד''ר רוחמה וייס
תמיכה בנערה הבריטית מחוץ לבית המשפט בקפריסין וד''ר רוחמה וייס | צילום: רויטרס, מתוך פייסבוק

כזכור, בהרשעת הצעירה בשבוע שעבר קבע השופט כי "הצעירה בדתה עלילה כנקמה - לא היו שום אונס או אלימות". צוות ההגנה הבהיר כי יערער על ההחלטה ואמר כי אם לא יתקבל הערעור - "נמשיך לבית הדין האירופי". נשים קפריסאיות קראו במחאה על הכרעת הדין - "הצדק חייב להיעשות", וגם בישראל העניקו רוח גבית לצעירה הבריטית בהודעה על הטיסה למען התמיכה בה.

ניר יסלוביץ'
ניר יסלוביץ'