הבריחה מאיטליה: תיעוד מיוחד של טיסת החילוץ של הישראלים

יותר מ-300 ישראלים, רובם סטודנטים, הצליחו לפנות בוקר להימלט מהמדינה שהפכה למוקד מגפת הקורונה. הם תיעדו את הרגעים המרגשים וסיפרו על הזוועות שחווים האיטלקים. "אנשים מתים בכמויות"

זמן צפייה: 06:23

אתמול (שני) לפנות בוקר נחתו בארץ יותר מ-300 ישראלים שהצליחו לברוח מאיטליה - רובם סטודנטים צעירים. בזה אחר זה הם עלו בלילה תשושים, מודאגים, אבל בעיקר מאושרים שהם יוצאים מאיטליה, שהם חוזרים הביתה.

אליאל ממרוד, אחת מנוסעות המטוס האי בסך הכול בת 17 שגרה אצל משפחה אומנת במילאנו כבר שלוש שנים. היא עברה לארץ המגך על מנת ללמוד באחת האקדמיות הטובות בעולם לבלט. לפני שאליאל עלתה למטוס לארץ, היא עברה בידוקים, בדיקות, טפסים ובדיקות חום. בתוך המטוס צוות הדיילים של "ישראייר", ממוגן מכף רגל ועד ראש, חיכה לקבל את פניהם של הנוסעים המותשים.

לכתבות נוספות בנושא:

זינוק במניין המתים בספרד: יותר מ-500 בני אדם ביממה האחרונה

היום שאחרי הקורונה: אילו מקצועות עלולים להיעלם בעקבות המגפה?

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-1,930 – 34 במצב קשה

טיסת החילוץ של הישראלים מאיטליה
טיסת החילוץ של הישראלים מאיטליה | צילום: חדשות 13

לא רחוק מאליאל גרה אושרה צימרמן, מעצבת פנים שהגיעה למילאנו בסך הכול לפני חודשיים כדי לעשות מאסטר בתחום. שבועיים אחרי שהגיעה הכול כאן התחיל להסתבך. היא אמרה כי "די עצוב לי לעזוב פה, אבל אני גם מאוד שמחה שאני חוזרת הביתה למקום בטוח".

אושרה סיפרה על הזוועות של איטליה בימי הקורונה: "מאוד עצוב לי שהמצב פה ככה הידרדר במילאנו. אנשים נדבקים ומתים בכמויות. הם הולכים ונעלמים בקצב מטורף". באישון לילה, המטוסים נחתו בישראל. ההסעה לקחה את הישראלים מטרמינל 1 שנפתח במיוחד, לבידוד במלון על שפת הכינרת, רחוק מאיטליה, מוקד מגפת הקורונה.