סין מודה בטיפול לקוי בהתפרצות הנגיף; זינוק במספר המתים

ההנהגה בסין הודתה כי תגובתה למניעת הווירוס הייתה איטית, וייתכן שתרמה להתפשטותו. 64 בני אדם נוספים מתו ביממה האחרונה ומספר הקורבנות עומד על 426. יותר מ-20 אלף כבר נדבקו

זמן צפייה: 01:03

ממשלת סין הודתה הלילה (שלישי) בטיפול "לקוי" בנגיף הקורונה, שייתכן שתרמה להתפשטות הווירוס. בד בבד, מספר המתים כתוצאה מסיבוכי הנגיף זינק ביממה האחרונה, כאשר 64 בני אדם מתו. כעת, מספר הקורבנות עומד על 426. בד בבד, מקרה מוות ראשון נרשם הלילה בהונג קונג. מדובר על האדם השני שמת כתוצאה מהווירוס מחוץ לגבולות סין.

גם מספר הנדבקים בנגיף מזנק משמעותית, ועומד כעת על יותר מ-25,500 מקרים. בחופי יפן, יותר מ-3,000 בני אדם נמצאים בבידוד באונייה, לאחר שאחד הנוסעים אובחן כחולה בנגיף. במקביל, בתאילנד אישרו שאותרו שישה מקרים חדשים של וירוס הקורונה - מתוכם ארבעה אזרחי המדינה.

לכתבות נוספות בנושא >> 

פריצת דרך בחקר הקורונה קושרת את מקור הנגיף – בעטלפים

סין על הנגיף: לא סביר שמדינות מונעות מאזרחינו להיכנס לשטחן

עקב התפרצות נגיף הקורונה: מדד שנגחאי הסיני עם ירידה חדה

אישה עם מסיכה בסין
אישה עם מסיכה בסין | צילום: רויטרס

אמש פורסם מחקר חדש במגזין הנחשב Nature, בו הצוצג מיפוי גנטי של נגיף הקורונה החדש, הדומה ב-96% לנגיף מאותה משפחה, הנמצא בעטלפים. גילוי זה, הקושר בין העטלפים לתפוצת המחלה בבני אדם, מהווה פריצת דרך במחקר, בדרך לפיתוח החיסון.

כעת מנסים החוקרים להגיע אל הנדבק הראשון בנגיף, במטרה לעקוב אחר המוטציות שהתרחשו ולנסות להעריך מה תהיה תפוצתו וכמה מדבק הוא.

בתוך כך, הכלכלה הישראלית מתחילה לחוש במחיר של התלות שלה בסין. הענף הראשון שיושפע מאיסור נחיתת הטיסות מסין, הוא ענף הבנייה – המורכב ברובו מפועלים מסין. פועלים מסין שהיו אמורים לחזור לארץ לאחר חופשת ראש השנה מתחילים לדווח על קשיים בכניסה לארץ.

"ענף הבנייה תלוי מאוד בעובדים הסיניים וזה עלול להוביל לעיכובים ולעליית מחירי הדירות. להחליף אותם ייקח זמן", אמר יעקב אטרצ'קי, מנכ"ל ובעלי "אאורה ישראל". "אם יהיה מצב כזה, נצטרך לעדכן את רוכשי הדירות על משך זמן גדול יותר של ביצוע".

חיטוי נוסעים בעקבות וירוס הקורונה
חיטוי נוסעים בעקבות וירוס הקורונה | צילום: רויטרס

אי הוודאות בעקבות נגיף הקורונה הגיע היום גם לתעשיית האופנה. רשת עדיקה פרסמה הודעה כי אם המצב ימשך עוד כמה שבועות – עלולה להיות השפעה שלילית על פעילות החברה. "מכיוון שזה נפל על החג הסיני, אין משלוחים במשך חודש בכל מקרה", אמר מנכ"ל החברה דדי שוורצברג. "זה המזל הכי גדול, אבל אם זה ימשך עוד חודשיים, תהיה לזה השפעה עלינו ועל עוד חברות". בעקבות ההודעה צנחה המנייה היום ב-4%.

בד בבד, ילדה ישראלית בת 9 המתגוררת עם הוריה בסין, ושהתה בשבוע האחרון בוויאטנם, הגיעה היום לבית החולים שניידר עם סימפטומים התואמים לנגיף הקורונה. לפי שעה היא נמצאת בבידוד בבית החולים עד לקבלת תוצאות המעבדה.