121 מתים נוספים מהנגיף בסין, יותר מ-5,000 נדבקו

רשויות הבריאות דיווחו על עליה חדה נוספת במספר המתים והחולים, ובארגון הבריאות העולמי מנסים להרגיע: "אין שינוי חריג בדפוס". נוסעי הספינה שנדחתה ב-5 מדינות ירדו בקמבודיה

זמן צפייה: 01:46

הנגיף הסיני: הרשויות בסין הודיעו בלילה (שישי) כי עוד 121 איש מתו כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה, ועל כן מספר המתים הכללי עומד על 1,380. כמות הנדבקים זינקה גם היא בלילה ב-5,090 על פי הודעת הסינים – ועומדת כעת על 55,748, רובם במחוז חוביי ובעיר ווהאן, מקור הנגיף.

על הספינה "נסיכת היהלום" העוגנת מול חופי יפן לא הרחק מטוקיו, כשעליה 3,700 נוסעים שנמצאים בבידוד, בהם כ-15 ישראלים – נמצאו 218 חולים שהורדו ממנה. השבוע הודיע משרד החוץ כי פנה לרשויות ביפן בדרישה לשחררם ארצה.

ובינתיים בקמבודיה כבר ירדו מהספינה הנוסעים שהיו על האוניה "ווסטרדאם", אשר לא התקבלה בחמש מדינות מחשש לקורונה. משרד הבריאות הקמבודי הודיע כי מבין יותר מאלפיים הנוסעים ואנשי הצוות שנבדקו, אף אחד לא חולה במחלה.

רופאים בבית החולים בווהאן שבסין
עליה חדה במספר המתים והחולים. בית חולים בווהאן שבסין | צילום: רויטרס

למרות המספרים הגבוהים והזינוק המשמעותי במספר החולים בשתי היממות האחרונות, בארגון הבריאות העולמי מנסים לשמור על אופטימיות. בתדרוך אמש אמר ד"ר מייק ראיין, מנהל תוכנית החירום בארגון , כי "מקרי ההידבקות בנגיף לא עלה באופן דרמטי מחוץ לסין". עוד אמרו בארגון, כי "אין שינוי חריג בדפוס התמותה או בהדרדרות הרפואית של החולים כתוצאה מהנגיף".

ישנן שתי השערות מרכזיות לסיבה לדיווחים הסיניים על העליה החדה במספר הנדבקים: הראשונה, לפיה הוחלט לשנות את צורת הספירה, ולכלול גם חולים שפתחו תסמינים בלבד - בטרם התקבלו תוצאות בדיקת המעבדה; השניה, לפיה הסינים, שהסתירו את נתוני האמת, מנסים כעת להדביק את הפער שנוצר בין דיווחיהם לבין המצב החמור בפועל.