נגיף הקורונה: תסמינים התגלו אצל תושב סין 27 ימים אחרי שנדבק

לאחר שחשבו עד כה כי תקופת הדגירה עומדת על 14 יום, דווח כי גבר כבן 70 ממחוז חוביי הראה תסמינים כחודש אחרי ההדבקה • זינוק מדאיג במספר החולים בקוריאה הדרומית • מוות ראשון באיטליה

זמן צפייה: 13:00
גבר סיני כבן 70 במחוז חוביי שנדבק בנגיף הקורונה לא הראה תסמינים למחלה ב-27 הימים הראשונים להדבקה – כך דיווחו הבוקר (שבת) הרשויות המקומיות. המשמעות היא שתקופת הדגירה של הנגיף עולה בהרבה על 14 הימים שעליהם היה ידוע עד כה, מה שעלול להקשות על המאמצים למגר את המגיפה. במקביל, דווח על מת ראשון מהנגיף באיטליה בעיר פדובה, שבצפון המדינה. האב בן ה-78, בעלים של חברת בנייה, היה אחד מ-18 מקרי ההדבקה במדינה.
צוותי מד''א נערכים להגעת חולי הקורונה
צוותי מד''א נערכים להגעת חולי הקורונה | צילום: דוברות מד''א
בתוך כך, נרשם זינוק מדאיג במספר החולים בקוריאה הדרומית. שני בני אדם מתו ו-204 נדבקו, פי ארבעה ממספר המקרים לפני יומיים. בתי ספר נסגרו ביום שישי, כנסיות הודיעו למתפללים לא להגיע ובוטלו מספר כינוסים רבי משתתפים. כמו כן, איראן הודיעה על נדבק נוסף, הפעם של פוליטיקאי, מורטזה רחמזאדה, העומד בראש מחוז 13 בטהראן.
רופאים בבית החולים בווהאן שבסין
בית חולים בווהאן שבסין | צילום: רויטרס
אחת מנוסעות "ספינת הקורונה" שהגיעה לישראל נדבקה פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, התייחס אתמול להידבקותה בנגיף של אחת מ-11 הישראלים מ"ספינת הקורונה". אפק אמר כי "אנחנו לא יכולים לדעת בבירור אם נשאית הנגיף העבירה אותו לאחד הנוסעים הישראלים ששהו איתה במטוס. אנחנו בטוחים שאם נמצא עוד נשאים נוכל לטפל בהם במקום נפרד משאר האנשים". אפק התייחס לאופן שבו קלט בית החולים את הנוסעים מהספינה שעוגנת ביפן: "הישראלים נמצאים במתקן שהכנו בשיבא, מחוץ למתחם בית החולים, במקום מרוחק. זאת, על מנת שלא לפגוע בפעילות השוטפת. הקמנו מקום שמבודד את כולם, שומר על בריאות הציבור ובכל זאת מאפשר לקבל אותם בישראל. באזור המגורים גם ייעדנו צוות שיטפל בישראלים שחזרו מיפן".
פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר | צילום: חדשות 13
אפק אמר כי "המדינה שלנו צריכה לקבל את אזרחיה בכל מקום ולהביא אותם לכאן, תוך שמירה על בריאות הציבור וזה בדיוק מה שעשינו. היום עם הטכנולוגיות של מדינת ישראל ושל המרכז הרפואי שיבא אנחנו יכולים לטפל בבטחה בחולים". בתוך כך, שגריר ישראל בסין, צביקה חפץ, התייחס לתחושות של עובדי הציבור הישראלים השוהים בסין: "משרד החוץ החליט החלטה נכונה שנייצג את המדינה כאן. אנו צריכים להיות בקשר עם הישראלים ולעזור להם, גם בתקופה הלא קלה הזאת".
צבי חפץ, שגריר ישראל בסין
צבי חפץ, שגריר ישראל בסין | צילום: חדשות 13
חפץ אמר כי "התחושה בסין היא שהדברים די תחת שליטה. זה לא אומר שאנחנו רואים את הסוף של המגפה. היועצים הרפואיים טוענים שזה ייקח זמן מה".